Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Dobro je tudi da če se kupi novo gred n magnet, da se kajla odstrani, naneseš malo polir paste, ter z roko vrtiš magnet na gredi levo desno, da se uležeta en po drugemu.
Na moji specjalki magnet ne gre dol brez snemala, še to ko spusti, ga moram lovit, da ne leti po delavnici.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

macula napisal/-a:Dobro je tudi da če se kupi novo gred n magnet, da se kajla odstrani, naneseš malo polir paste, ter z roko vrtiš magnet na gredi levo desno, da se uležeta en po drugemu.
Na moji specjalki magnet ne gre dol brez snemala, še to ko spusti, ga moram lovit, da ne leti po delavnici.
Temu se reče po strojniško prileganje oziroma justiranje. Tako se prilegajo tudi ventili 4T motorja, to pa več ali manj vsi poznate.
LP
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Konus prime, to je to.
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

Vredu.
Hvala usem :)
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Dan!
Ali mogoče ve kdo, kje se bi dalo dobiti kakšna dobra tesnila aluminijasta (razen na motos.si) rabil bi jih za glavo in cilinder...

Lp
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

apn4m napisal/-a:Dan!
Ali mogoče ve kdo, kje se bi dalo dobiti kakšna dobra tesnila aluminijasta (razen na motos.si) rabil bi jih za glavo in cilinder...

Lp
Kaj to rabiš za apna tega ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

DaNiLo napisal/-a:
apn4m napisal/-a:Dan!
Ali mogoče ve kdo, kje se bi dalo dobiti kakšna dobra tesnila aluminijasta (razen na motos.si) rabil bi jih za glavo in cilinder...

Lp
Kaj to rabiš za apna tega ?
Ja...včerja mi je tesnilo kar počlo pa je zgubilo kompresijo sm mogu domov porivat... :evil:
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Katero tesnilo je počlo, zgoraj al spodaj ? Imaš ravno glavo na vrhu in cilinder ?
Jaz nisem nikoli dajal kakih alu tesnil, vse navadne, le namazal sem jih prej malo kar z oljem ali pa pri repliki z rdečim kitom in še nobena ni spustila. Zategnil si tako, kot se spodobi ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

DaNiLo napisal/-a:Katero tesnilo je počlo, zgoraj al spodaj ? Imaš ravno glavo na vrhu in cilinder ?
Jaz nisem nikoli dajal kakih alu tesnil, vse navadne, le namazal sem jih prej malo kar z oljem ali pa pri repliki z rdečim kitom in še nobena ni spustila. Zategnil si tako, kot se spodobi ?

Na glavi ja zgoraj. Glava je ravna (na šipi) sem jo rahlo potegnu z 350, 500 in 1000 brus papirjem, nisem jo pa namazal nobene še nisem razen na blokih...kita pa še nisem nikoli uporabil...
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

To more držat, ne more kar tako spustit, si ziher dobro zategnil ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori