Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a steem »

Kako pravilno odstraniti ležaja gredi iz motornega bloka (APN/14M)?

Sem iz motornega bloka že poskušal odstranit ležaj s izbijalom in 2kg kladivom ampak zgleda nisem dovol pogumen oz. "nor" da bi to udaril kot je treba čeprav so ob udarcu bile vse stvari na mizi v zraku. :roll:
Hkrati pa mi drug ležaj niti gredi ne spusti in je ne morem dobit iz bloka ven (vsaj po mojem načinu ne :\)
Prosim za pomoč!

lp, Jernej
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

steem napisal/-a:Kako pravilno odstraniti ležaja gredi iz motornega bloka (APN/14M)?

Sem iz motornega bloka že poskušal odstranit ležaj s izbijalom in 2kg kladivom ampak zgleda nisem dovol pogumen oz. "nor" da bi to udaril kot je treba čeprav so ob udarcu bile vse stvari na mizi v zraku. :roll:
Hkrati pa mi drug ležaj niti gredi ne spusti in je ne morem dobit iz bloka ven (vsaj po mojem načinu ne :\)
Prosim za pomoč!

lp, Jernej
Danes sem tudi jaz razdiral in imel isti problem. Segrel sem dobro okrog ležišča z gorilnikom in je šlo lepo ven. Poskusi še ti.
Uporabniški avatar
steem
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: Če Maj 28, 2015 12:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a steem »

Hvala! Bom probal jutri. Edino za gred še moram prit gor kako bi zraven prišel, da segrejem pravi del.

lahko noč
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

kaj bi blo lhk narobe z mojim alpinotom.. namreč pred obnovo je lepo laufu in meu lepo kavno rjavo svečko z dizo 55 in peljal se je solidno.. zdj k sm dau gor pa zračni filter je bila pa skos svečka svetla, z dizo 55 ali z dizo 78 kot jo imam zdaj.. :?: Takrat ko pa se že malo lepše pelje pa je svečka čist svetla.. mogoče kdo ve k mi bo vse živce požrlo js ne vem.. -.-
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosak napisal/-a:kaj bi blo lhk narobe z mojim alpinotom.. namreč pred obnovo je lepo laufu in meu lepo kavno rjavo svečko z dizo 55 in peljal se je solidno.. zdj k sm dau gor pa zračni filter je bila pa skos svečka svetla, z dizo 55 ali z dizo 78 kot jo imam zdaj.. :?: Takrat ko pa se že malo lepše pelje pa je svečka čist svetla.. mogoče kdo ve k mi bo vse živce požrlo js ne vem.. -.-
Poigraj se z vijakom za zrak, tudi diza prostega teka bi lahko bla večja, ker ima vpliv skozi celoten gas. Imel sem nekdaj tudi jaz na original fergu športni filter in nisem rabil nič dize menjavat. Imam enostavno rešitev ;)
Pozneje nalepim sliko.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

sm se poigrau dost pa še več pa je isto. zdj sm zmontiru 85 dizo, svečka še vedno svetla ? ni mi več jasno.. pa se že pelje nekako uredu pa kr še svetla svečka.. -.-
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosak napisal/-a:sm se poigrau dost pa še več pa je isto. zdj sm zmontiru 85 dizo, svečka še vedno svetla ? ni mi več jasno.. pa se že pelje nekako uredu pa kr še svetla svečka.. -.-
Takole cevko imaš v original airboxu, če ga še maš. Ven izreži in vstavi v filter. Spodaj malo obreži, da nebo nasedalo na spodnje lukne na fergazerju. Meni je tako delalo brez problema z enakimi dizami.
Priponke
DSC_0085.JPG
DSC_0086.JPG
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

prlek napisal/-a:
tomosak napisal/-a:sm se poigrau dost pa še več pa je isto. zdj sm zmontiru 85 dizo, svečka še vedno svetla ? ni mi več jasno.. pa se že pelje nekako uredu pa kr še svetla svečka.. -.-
Takole cevko imaš v original airboxu, če ga še maš. Ven izreži in vstavi v filter. Spodaj malo obreži, da nebo nasedalo na spodnje lukne na fergazerju. Meni je tako delalo brez problema z enakimi dizami.
Heh, pa res svečka je čist črna ratala :D zdj pa upam da bo ratal.. :) nism nč rezu sm to gumo vn uzeu iz filtra pa uno not stlaču in stoji skup perfektno :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Imam 6 pinsko ključavnico za elektronika pa nevem kako zvezat, ima 3 pozicije off pa kontakt pol pa kao uzig, vzig imam 6v 20w od iskre kako zdej vežem da bo delalo samo s ključem in da bo dobro za električne dele motorja
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Prijatelj si je nabavil zariban sl cilinder in ga bo dal brusit na fi 40. Želi kupit vertex bat za ta cilinder. Zanima ga kakšna bi bila primerna toleranca med cilindrom in batom?
Če pozna kdo kakšen namig kako pridobiti hitrost na sl-u in ohraniti original izgled se priporočam.
Lp!
Odgovori