Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

jerjer napisal/-a:imam težavo pri apn-u. Namreč včeraj sem slučajno pritisnil ročico mrzlega vžiga in od takrat mi moped ne deluje več. Težko vžiga oz ne vžge, kadi ko zmešan, olje teče iz izpuha, svečka mokra. Sem dal ročico nazaj v zgornji položaj ampak je enako.
Sumim, da se je kaj snelo v fergu, ker pred tem je moped normalno deloval. Je pa bila narejena generalna in prevoženih cca 150 km.
Gre se za Dellotro SHA. Kaj predlagate naj še pogledam?
Nisem še imel takšne izkušnje, ampak če teoretično pomisliš, da si med vožnjo vključil čok/zaug potem ti je lahko naredilo v karterju prevelik nadtlak in vrglo ven semering ali pa prebilo dihtungo med bloki. Če kadi je seveda lahko krivec to dvoje. Najprej poglej semering pod električno plato.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
bacnar
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Avg 07, 2012 6:40 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a bacnar »

Ali kdo ve, koliko je fi polovičke od ctx/e90 gredi?
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Imam težavo na tomos avtomatiku a3 ko imam vklopljene kratke luci se peljem in svetijo naenkrat pa med voznjo "pozmrkajo" in ugasnejo, prestavim na dolge, te delujejo bp, potem pa spet na kratke pa se vedno ne delajo, napeljava je uredu 100% sm meru, kje je problem?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

domzi5 napisal/-a:Imam težavo na tomos avtomatiku a3 ko imam vklopljene kratke luci se peljem in svetijo naenkrat pa med voznjo "pozmrkajo" in ugasnejo, prestavim na dolge, te delujejo bp, potem pa spet na kratke pa se vedno ne delajo, napeljava je uredu 100% sm meru, kje je problem?
Stikalo!
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerjer »

macula napisal/-a:
jerjer napisal/-a:imam težavo pri apn-u. Namreč včeraj sem slučajno pritisnil ročico mrzlega vžiga in od takrat mi moped ne deluje več. Težko vžiga oz ne vžge, kadi ko zmešan, olje teče iz izpuha, svečka mokra. Sem dal ročico nazaj v zgornji položaj ampak je enako.
Sumim, da se je kaj snelo v fergu, ker pred tem je moped normalno deloval. Je pa bila narejena generalna in prevoženih cca 150 km.
Gre se za Dellotro SHA. Kaj predlagate naj še pogledam?
Nisem še imel takšne izkušnje, ampak če teoretično pomisliš, da si med vožnjo vključil čok/zaug potem ti je lahko naredilo v karterju prevelik nadtlak in vrglo ven semering ali pa prebilo dihtungo med bloki. Če kadi je seveda lahko krivec to dvoje. Najprej poglej semering pod električno plato.
Nisem dovolj točno napisal... namreč čok sem pritisnil dol in šele potem vžgal oz poskusil vžgati moped. Dejansko mi je tista ročica malo sumljiva, tudi nazaj se ne vrača, ko dam gas do konca. Opazil pa sem, ko zaprem bencin in tik preden ga zmanjka, začne moped normalno delovat, ko pa odprem bencin, pa ga ponovno zamori. Ročko za čok moram prisilno držati gor, če ne moped ugasne.
Res pa sem potem na mestu med samim delovanjem čok odpiral in zapiral, ampak mislim da to nebi smel biti problem.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Preveč goriva.. porihtaj najprej cel vplinjač da deluje normalno.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Na menjalni gredi se mi zobniki pomikajo za 1 milimeter levo desno. Je preveč razmaka in mi zato grdo menjuje? Koliko mora biti lufta?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Tule kjer se šalca nasede na os gredi ima šalca nekaj lufta. Je to možno, da bi tu vleklo potem olje?
Priponke
DSC_0082.JPG
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

[quote="prlek"]Tule kjer se šalca nasede na os gredi ima šalca nekaj lufta. Je to možno, da bi tu vleklo potem olje?[/quote

zelo malo verjetno, ampak vedno obstaja možnost. pa ni ravno najbolje, da ima zračnost...
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

tomosjakarac napisal/-a:
prlek napisal/-a:Tule kjer se šalca nasede na os gredi ima šalca nekaj lufta. Je to možno, da bi tu vleklo potem olje?[/quote

zelo malo verjetno, ampak vedno obstaja možnost. pa ni ravno najbolje, da ima zračnost...
Tudi utor za zagozdo ima zračnost, zelo na lahko gre gor, to pa ziher ni vredu.
Odgovori