Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a drandraz »

evo še mene zanima zakaj mi moped avtomatik z dellortom 12 14 ne dela ga čist zamuri in nikamor ne gre, če dam notr encarvija dela normalno. zdej z zrakom sm se neki igrau pa ni razlike a je možn da ga zaliva da ma prevelko dizo notr al kaj bi loh blo.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

drandraz napisal/-a:evo še mene zanima zakaj mi moped avtomatik z dellortom 12 14 ne dela ga čist zamuri in nikamor ne gre, če dam notr encarvija dela normalno. zdej z zrakom sm se neki igrau pa ni razlike a je možn da ga zaliva da ma prevelko dizo notr al kaj bi loh blo.
z dizo 51 oz 53 original airboxom in da nikjer ne vleče fouš luft bi mogu delat ... glej svečko ... svetla je preveč zraka, črna je premalo zraka ... sumim da sploh nimaš airboxa (tapravega od dellorto) ?
kuruznik
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Maj 29, 2015 9:43 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kuruznik »

tomosatx50s napisal/-a:
kuruznik napisal/-a:Se da pri APN mašinah ločit maso od ohišja?
Ne.se ne da ;) Zakaj bi hotel ločiti?
Ker bi rad naštimal akumulator in nebi vlekel še ene žice po celem mopedu ampak samo iz tuljave. :) Ali je drugi pol tuljave kje dostopen ali je kje zakopan (nimam kake elektrike viška, da bi pogledal)?
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a drandraz »

pa je, moped je z originalnim dellortotom in je tudi airbox pravi ima bolj široko luknjo in ne okrogle kot jo imajo drugi, svečka je svetlo rjave barve kar mislim da je ok. je pa dellorto zamenjan kupljen iz druge roke in res ne vem kakšna diza je notri.
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a drandraz »

drandraz napisal/-a:pa je, moped je z originalnim dellortotom in je tudi airbox pravi ima bolj široko luknjo in ne okrogle kot jo imajo drugi, svečka je svetlo rjave barve kar mislim da je ok. je pa dellorto zamenjan kupljen iz druge roke in res ne vem kakšna diza je notri.
aja pozabu sem še pripisat da tut ko je moped že segret ne vžge drugače kot da zaug pritisnem. če ima to kakšen pomen.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Pozdrav, na alpinotu hocem imeti spredaj disk in nikakor ne morem nabaviti tega litega platisca za alpinota, niti za hip hopa ne dobim pa mi neka misel spreletava po glavi.
Zanima me ali bi delovalo, da bi izdelal nekako puso, ki bi na eni strani imela gor privijacen disk, druga stran pa bi se zapresala v kolo tam kjer je bila tista boben zavora. To bi potem se dodatno malo zavaril okrog.
Prosim za mnenje, lp!
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

prlek napisal/-a:Pozdrav, na alpinotu hocem imeti spredaj disk in nikakor ne morem nabaviti tega litega platisca za alpinota, niti za hip hopa ne dobim pa mi neka misel spreletava po glavi.
Zanima me ali bi delovalo, da bi izdelal nekako puso, ki bi na eni strani imela gor privijacen disk, druga stran pa bi se zapresala v kolo tam kjer je bila tista boben zavora. To bi potem se dodatno malo zavaril okrog.
Prosim za mnenje, lp!
bi delovalo, zadeva je čisto izvedljiva :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

opcija je tut da to pušo samo fiksiraš s kakšnimi šravfi v obstoječe kolo
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

zankrzan napisal/-a:opcija je tut da to pušo samo fiksiraš s kakšnimi šravfi v obstoječe kolo
Da, cerar mi je opisal, da je fiksiral s tremi vijaki zunaj ob strani, ce sem ga prav razumel.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

drandraz napisal/-a:pa je, moped je z originalnim dellortotom in je tudi airbox pravi ima bolj široko luknjo in ne okrogle kot jo imajo drugi, svečka je svetlo rjave barve kar mislim da je ok. je pa dellorto zamenjan kupljen iz druge roke in res ne vem kakšna diza je notri.
nesme bit svetlo rjava ... temno rjava kot čokolada
Odgovori