Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
kacon
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Maj 22, 2015 11:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kacon »

lp.
imam 15 slc, z e90 mašino( bing21),bt štrom 12v50W. zanima me zakaj, je mašino zamoril ko bi se morala še zvrtet. (obratomerja ni). močno sumim da je štrom ali auspuh( orig. slc).

kakšen štrom bi bil najbolj primeren za e90 (poleg ducati-evga)
uaspuh sem ze razbral, da naj bi bil bol primern od slc kot kakšen mf?

lp andrej
Uporabniški avatar
njuho
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Mar 18, 2012 2:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a njuho »

prlek napisal/-a:
njuho napisal/-a:Pozdravljeni
zanima me kaj bi lahko bilo narobe da mi moja apn 6 trokira. Štrom sem zasukal že na vse položaje pa še vedno trokira. Iskro ima zelo dobro in ne vem ali bi bil vzrok mogoče kondenzator.
Bolj natancno povej, ti je pred trokiranjem normalno delalo? Si pred trokiranjem kaj delal na masini? Hudo je nekaj na pamet ugotavljat. Kaksno elektriko mas?
Saj sedaj sem že odpravil to napako sm drug kondenzator gor precinil in dela normalno. Samo imam pa drug problem nikakor ne morm naštelat kuplunge če un šravf odspodej na lamelah preveč zategnem mi spodrsuje ko vžigam ampak kuplunga pa še zmerej premal prime.
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

njuho napisal/-a:
prlek napisal/-a:
njuho napisal/-a:Pozdravljeni
zanima me kaj bi lahko bilo narobe da mi moja apn 6 trokira. Štrom sem zasukal že na vse položaje pa še vedno trokira. Iskro ima zelo dobro in ne vem ali bi bil vzrok mogoče kondenzator.
Bolj natancno povej, ti je pred trokiranjem normalno delalo? Si pred trokiranjem kaj delal na masini? Hudo je nekaj na pamet ugotavljat. Kaksno elektriko mas?
Saj sedaj sem že odpravil to napako sm drug kondenzator gor precinil in dela normalno. Samo imam pa drug problem nikakor ne morm naštelat kuplunge če un šravf odspodej na lamelah preveč zategnem mi spodrsuje ko vžigam ampak kuplunga pa še zmerej premal prime.
jz tko štelam da uno matico na roke zategnem kar gre pol pa še pou obrata s klešam
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a JCB »

Pozdravljeni!
Sem nov na forumu in imam nekaj uprašanj :lol:
Na flexerju imam manjši zobnik in odstranjeno blokado v izpuhu :?: (tako je rekel prejšni lastnik)
Sepravi gre moped dobrih 40km/h...
Ko grem v dolino in gre moped okoli 50km/h (govorim po občutku glede hitrosti) mi enkrat samo pade hitrost do 10km/h kot, da svečka nebi več dajala iskre potem gre pa zopet normalno :P pri koliko obratih se vžig ustavi(oz. preneha delovati)?
Moti me tudi predalček pod sedežem, ki ima luft in tako posledično zelo ropota pri večji hitrosti :( Kako lahko rešim zadevo?
Je tudi svećka super bosna f100 dobra? Tudi cvilenje sklopke mi gre zelo na lulčka in po dolgi vožnji mam na nogi mravlince zaradi vibracij. Kupujem tudi hupo,dolgsedež in desno zavorno ročka za flexa!
LP
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Če se ne motim bi tale ležaj pasal na naše 12 sorne ojnice kajne?
http://www.scooter-center.com/en/produc ... cage?meta=
Se da dobiti srebrni ležaj kje pri nas?
Vem da je boljši kot navaden, ampak zanimajo še me podrobnosti, koliko manj šans je, da se razleti kot navadni in koliko dlje časa zdrži. Prosim za info.
Lp!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

prlek napisal/-a:Če se ne motim bi tale ležaj pasal na naše 12 sorne ojnice kajne?
http://www.scooter-center.com/en/produc ... cage?meta=
Se da dobiti srebrni ležaj kje pri nas?
Vem da je boljši kot navaden, ampak zanimajo še me podrobnosti, koliko manj šans je, da se razleti kot navadni in koliko dlje časa zdrži. Prosim za info.
Lp!
Srebrn ležaj dobiš v Tinex, to je trgovina v Kranju, okoli 10€. Boljši pa je zato ker zdrži višje obrate, torej če nimaš obratov čez 10kilo mislim, da je brez veze.
Lp
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Kakšna ideja kako speljati izpuh?
2015-05-26 14.20.42.jpg
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a maatej »

na levo stran motorja..sicer pa dvomim da bo tole držal, če že hočeš imet tomos rušt daj vsaj atx-bt ;)
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nej »

Mene pa nekaj zanima...kako lahko računam kanale...kako se sploh računajo, če se da komu na kratko napisat ali pa naj mi da link do teme ali kaj takega...

LP
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

nej napisal/-a:Mene pa nekaj zanima...kako lahko računam kanale...kako se sploh računajo, če se da komu na kratko napisat ali pa naj mi da link do teme ali kaj takega...

LP
kalkulator/
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori