Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zzz »

zzz napisal/-a:na puch maxi sem namontiral cilinder in bat od tomosove kosilnice (42mm)... vse sem naredo tak ko je treba ampak mi motor ne vžge. vžge edino če se zapeljem res hitro pod breg pa še to laufa samo ko se peljem, ko se pa ustavim pa ugasne... poleg tega pri tem dodajanje gasa ne pomaga

mogoče kdo ve ka bi mogo naredit?
uspeli smo ga spravit v stanje da vžge. imam pa gor uplinjač. je možno da je premajhen in da zaradi tega ne dela?
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

težava na dellorto 17.5 in sicer prosti tek lahko nastavljam samo z vijakom za zrak ki je na (desni strani pod kotom)filer je navadn športn filter tak kot je tudi na kitajcih.

je možno da je filter preveč odprt da zaradi tega nemorem lapo nastavit prostega teka, nastavil sem ga da na polnih obratih ne trokira ima pa na prostem teku kar velike obrate. je tores možno zaradi že zgoraj omenjenega filtra?
tomos 4 life
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Mam tezavo na e90 masini in sicer mam gor binga 21 z dizo 105, v obratih lepo zvrti na standgasu ne laufa dobr je treba mal gasa dodajat pa tut mal zamuka na zacetku
melink123
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Apr 17, 2015 12:37 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a melink123 »

na katero mero maximum se lahko struzi lamo cilinder? katero mero priporocate da se nebo hudicevo grel?. Lp
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

melink123 napisal/-a:na katero mero maximum se lahko struzi lamo cilinder? katero mero priporocate da se nebo hudicevo grel?. Lp
do 44mm bi jz največ delou. smo pa že probal 46 pa postruženi bloki. drgač se pa nebi smu gret če maš use prou naštiman
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Eno vprašanje. tisti k ste delal junijor kanale na lamoucih. a ste bat krajšal al ne. če bi isti kot sesanja hotu bi ga mogu ampak sm slišou da ne laufa uredu in da ga je treba pustit org. doužino 49 mm pomoje
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
melink123
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Apr 17, 2015 12:37 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a melink123 »

Ja, zgornji rob cilindra za 1.8 mm in osebno sem bat srajsal za tocno 2mm. Lp
zadrooo
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: So Maj 02, 2015 6:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zadrooo »

Imam Tomos 14M . Zanima me kaj bi lahko bilo narobe. Moped normalno vže,vendar nima gasa,ko daš gas začne trokirat in v motorju poka,kot bi ga hotel ugašat. Spucal sem fergazer, zamenjal sem tudi bat in obročke ,tesnila ter svečko,vendar motor dela enako. Ven sem vzel svečko in videl da je vsa črna ( sajava ) . Sedaj me zanima kaj bi lahko bilo narobe in kaj naj naredim.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zadrooo napisal/-a:Imam Tomos 14M . Zanima me kaj bi lahko bilo narobe. Moped normalno vže,vendar nima gasa,ko daš gas začne trokirat in v motorju poka,kot bi ga hotel ugašat. Spucal sem fergazer, zamenjal sem tudi bat in obročke ,tesnila ter svečko,vendar motor dela enako. Ven sem vzel svečko in videl da je vsa črna ( sajava ) . Sedaj me zanima kaj bi lahko bilo narobe in kaj naj naredim.
po vsej verjetnosti so platine razštelane
tomos 4 life
melink123
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Apr 17, 2015 12:37 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a melink123 »

Eno uprasanje, ce mam ctx nihajke in ctx zadnji feder, kako to spravim najlazje na atx grust?
Odgovori