Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

za probat bi bil tudi stage6 RT70....cilinder s kar veliko potenciala ;)
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Koliko je pa cena?stage6 se mi zdi da prodajajo sam znamko,za kvaliteto ne vem.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

tomosatx50s napisal/-a:Koliko je pa cena?stage6 se mi zdi da prodajajo sam znamko,za kvaliteto ne vem.
Mene tudi zanima kvaliteta teh stage6 delov. Kot si rekel, meni se tudi zdi neko prodajanje znamke, vsi kosi so nekako olepšani.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Fakircek napisal/-a:Cilinder za kater motor bi biu po vašem mnenju najbol primeren za en hujši tuning. V mislih imam nek LC cilinder, po možnosti 50ccm. Sam hod mi pa ni pomemben.
Definitivno MHR replica. Samo izpušne booste popraviš, da so taki kot pri apriliji rsa, pa si zmagal.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

pozdrav!
Kako sta obrnjena semeringa na motorni gredi, z stevilkami ven al proti gredi? Najbolj me zanima kako je tam pri salcki sklopke
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a petko »

prlek napisal/-a:pozdrav!
Kako sta obrnjena semeringa na motorni gredi, z stevilkami ven al proti gredi? Najbolj me zanima kako je tam pri salcki sklopke
Semeringi so obrnjeni tako da številke gledaj proti ven v "zunanjost" tam kjer ima senering utor in "vzmetko" pa proti noter.
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

cerar napisal/-a:
Wilf napisal/-a:
Pich napisal/-a:S samim t nastavkom ne boš naredil nič, razen zjebal usmeritev pretoka. Poslušaj me kaj ti pravim in podloži cilinder.
seprau 1 mm podložim. ostalo pa tko k sm prej napisu. pol morm še bat 1 mm krajšan.
a kdo ve s čim nej podložim ker nimam nobenga matrjala prave debeline. kokl dihtng morm dat da se izenač če kdo ve.
Lp
ti močno priporočam, da ne mutiš s tesnili ampak uporabiš Alu ali bakreno podloško za pod cilinder
tesnilo se bo stisnilo in bo vedno druga višina, prav tako squish itd..

s tesnilnim papirjem se lovi tiste desetinke in stotinke, pa še to ko loviš squish razdaljo
naredu sm podložko sicer ni bla 1 mm ampak je pršlo nakonc vn 1,2mm pol sm pa odstružu navrh višek. pustu sm ene 2-3 centlne da nau kej km zapel. motor sm ulaufou 2,5 tanka zdej sm ga pa probou mal stisnt pa motor nima taprave moči kukr nej bi biu "traktor". kanali so taki kot je reku pich 150-155 sesanja izpušn 26-25,5 mm do roba pa pretočni 35mm
a mi kdo zna povedat ke sm ga usrou
Lp Wilf
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

moč ni odvisna samo od kotov ampak še od mnogih drugih stvari; izpuh, uplinjač, vžig, glava..
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

cerar napisal/-a:moč ni odvisna samo od kotov ampak še od mnogih drugih stvari; izpuh, uplinjač, vžig, glava..
glava je squish sicer nevem kolk % ampak je že laufala ta glava tko da pomoje ni problem.
Kukr sm takrat napisou je na apnju 15 frgazar pa lipnik.
Nekej bom še popoune probou, tazadna stvar k jo sumu.
vžig org.
Lp Wilf
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Wilf napisal/-a:
cerar napisal/-a:moč ni odvisna samo od kotov ampak še od mnogih drugih stvari; izpuh, uplinjač, vžig, glava..
glava je squish sicer nevem kolk % ampak je že laufala ta glava tko da pomoje ni problem.
Kukr sm takrat napisou je na apnju 15 frgazar pa lipnik.
Nekej bom še popoune probou, tazadna stvar k jo sumu.
vžig org.
Lp Wilf
Ja ta glava je že bila na motorju s prejšnimi koti odprtja. Pomisli malo no. Če greš z izpušnim kanalom gor, moraš tudi izgorevalni prostor izdelati manjši. Kje si pustil 2-3cm?
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori