Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ma kaj si jo potem razširil in izdelal nove utore? Opiši malo postopek.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

Pich napisal/-a:Ma kaj si jo potem razširil in izdelal nove utore? Opiši malo postopek.
pri sebi imam zobnike široke 9.3mm, zato sem na konec kjer je manjši fi (tist ki pride v ležaj) navaril jeklen obroček in s tem podaljšal naležno površino zobnikov. To sem hotel predvsem zato, da so zobniki čimširši in ni potrebe po ožanju kajle.
5 standardnih "ležišč" za kajlo sem povaril in jih izdelal 6 z EDM, saj jih tok potrebujem za 6pr. menajlnik.
Z EDM sem izžgal tudi luknje, v katere se zagozdi kroglica in drži v prestavi, seprav novih 7 luknjic (6pr +1 za ler). Izžgal sem jih na nasprotni stran od obstoječih.
Priponke
DSC00519.JPG
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

cerar napisal/-a:
Pich napisal/-a:Ma kaj si jo potem razširil in izdelal nove utore? Opiši malo postopek.
pri sebi imam zobnike široke 9.3mm, zato sem na konec kjer je manjši fi (tist ki pride v ležaj) navaril jeklen obroček in s tem podaljšal naležno površino zobnikov. To sem hotel predvsem zato, da so zobniki čimširši in ni potrebe po ožanju kajle.
5 standardnih "ležišč" za kajlo sem povaril in jih izdelal 6 z EDM, saj jih tok potrebujem za 6pr. menajlnik.
Z EDM sem izžgal tudi luknje, v katere se zagozdi kroglica in drži v prestavi, seprav novih 7 luknjic (6pr +1 za ler). Izžgal sem jih na nasprotni stran od obstoječih.
A no, zanimivo, nekaj novega zame. Potem si tudi utore v gredi naredil na nasprotni strani? Pa zvari dobro držijo, glede na to, da je gred cementirana? Jaz imam gred izdelano na novo za širino zobnikov 9.7.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

Jaz sem takrat vzel širino 9.3mm pa je ok. Luknje so na nastprotni strani ja.
Navari še kar držijo ja :) en navar je pobegnil, ostali pa neupajo :D
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

cerar napisal/-a:Jaz sem takrat vzel širino 9.3mm pa je ok. Luknje so na nastprotni strani ja.
Navari še kar držijo ja :) en navar je pobegnil, ostali pa neupajo :D
Ma, ja saj nenazadnje je važno samo, da zadeva deluje :D .
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

Pich napisal/-a:
cerar napisal/-a:Jaz sem takrat vzel širino 9.3mm pa je ok. Luknje so na nastprotni strani ja.
Navari še kar držijo ja :) en navar je pobegnil, ostali pa neupajo :D
Ma, ja saj nenazadnje je važno samo, da zadeva deluje :D .
res je :)

2 sezone me je menjalnik stalo hecal, saj je skos metalo iz prestave. Nato mi je sotekmovalec pokazal, da nisem zmanjšal hoda pretičnega trna. Še malenkost sem dovaril menjalniško gred, malo porezkal in zadeva deluje super :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

ma, najbolje da malo počakam, in našparam dovolj za taprav menjlnik od lojzeta pa bo :)
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

majstri, zanima me če dam po meri postružit medeninasto pušo za original blajerco od apn6 kakšna naj bo toleranca? Zunanji fi je 16mm, notranji pa 10 pač za sornik. Pa nevem kako nej strugarju zdej povem kakšna naj bo toleranca.. čisto točno 16mm ne vem če štima ali pač?
pa še zanima me če bi se kako dal zamenjat brez da mašino dol dajem pa razkopavam..? :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

tomosak napisal/-a:majstri, zanima me če dam po meri postružit medeninasto pušo za original blajerco od apn6 kakšna naj bo toleranca? Zunanji fi je 16mm, notranji pa 10 pač za sornik. Pa nevem kako nej strugarju zdej povem kakšna naj bo toleranca.. čisto točno 16mm ne vem če štima ali pač?
pa še zanima me če bi se kako dal zamenjat brez da mašino dol dajem pa razkopavam..? :D
puša se dela iz ležajnega brona!
Notranji premer puše naj bo stotinka nad mero SE sornika, zunanji pa 5 stotnik večji od notranjega premera ojnice
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strmec »

cerr pa je kašen bolši materjal še za to pušo
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Odgovori