Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

Pata napisal/-a:Dellorto SHA serija nima igličastega vijaka za nastavitev zmesi pod prostim tekom.

po domače? :D
T O M O S
lita feltna
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: To Okt 28, 2014 8:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lita feltna »

Imam vprašanje! imam apn 6 z lamotam, frgazar dellorto 14/12 , ko se malo peljem mi kar na enkrat crkne kot da bi skozi dalj časa držal premzo in naenkrat crkne ... potem ga lahko ponovno zalavfam in se spet nekaj časa peljem in spet crkne vse je vredu z batom in cilindrom ....je mogoče frgazar kriv , premajhna diza ali kaj podobnega? :?
Lep pozdrav !
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomos_fan napisal/-a:
Pata napisal/-a:Dellorto SHA serija nima igličastega vijaka za nastavitev zmesi pod prostim tekom.

po domače? :D
Ta ima samo tistega za dvigovanje batka. Za dovod goriva pod prostim tekom pa ima verjetno samo dizo nekje v lončku.
lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

lita feltna napisal/-a:Imam vprašanje! imam apn 6 z lamotam, frgazar dellorto 14/12 , ko se malo peljem mi kar na enkrat crkne kot da bi skozi dalj časa držal premzo in naenkrat crkne ... potem ga lahko ponovno zalavfam in se spet nekaj časa peljem in spet crkne vse je vredu z batom in cilindrom ....je mogoče frgazar kriv , premajhna diza ali kaj podobnega? :?
Če je tako kot praviš ti cilinder prime bat, ko se ohladi pa ga spusti. Toleranca fant.
LP
lita feltna
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: To Okt 28, 2014 8:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lita feltna »

lojze-si napisal/-a:
lita feltna napisal/-a:Imam vprašanje! imam apn 6 z lamotam, frgazar dellorto 14/12 , ko se malo peljem mi kar na enkrat crkne kot da bi skozi dalj časa držal premzo in naenkrat crkne ... potem ga lahko ponovno zalavfam in se spet nekaj časa peljem in spet crkne vse je vredu z batom in cilindrom ....je mogoče frgazar kriv , premajhna diza ali kaj podobnega? :?
Če je tako kot praviš ti cilinder prime bat, ko se ohladi pa ga spusti. Toleranca fant.
LP
že že , sam to je po 2 minutah
Lep pozdrav !
lita feltna
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: To Okt 28, 2014 8:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lita feltna »

lojze-si napisal/-a:
tomos_fan napisal/-a:
Pata napisal/-a:Dellorto SHA serija nima igličastega vijaka za nastavitev zmesi pod prostim tekom.

že samo , kaj je problem tega delovanja ..... premajhna diza?
Lep pozdrav !
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Ničkolikokrat smo se že pogovarjali o tem. Bencin ob ekspandiranju hladi bat. Tudi takrat, ko ti zmanjuje bencina mašina pride v obrate. Mar ne?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

Mene pa zanima vzrok te poškodbe bata...BT cyl...grel se je minimalno, vse nastavljeno.
Kar naenkrat je moč padla in nato je ugasnil...podrem in najdem to...je pa enako po celotnem zgornjem delu bata...
Priponke
CAM00031.jpg
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosjakarac napisal/-a:Mene pa zanima vzrok te poškodbe bata...BT cyl...grel se je minimalno, vse nastavljeno.
Kar naenkrat je moč padla in nato je ugasnil...podrem in najdem to...je pa enako po celotnem zgornjem delu bata...
Toleranca fant!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

jkanoni napisal/-a:Ničkolikokrat smo se že pogovarjali o tem. Bencin ob ekspandiranju hladi bat. Tudi takrat, ko ti zmanjuje bencina mašina pride v obrate. Mar ne?
Hladi ga kvečjemu od spodaj, od zgoraj pa ga greje. Največ pa se hladi skozi stene valja - cilindra.
Odgovori