Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
pingo94
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Mar 07, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a pingo94 »

nograjac napisal/-a:
pingo94 napisal/-a:Pozdrav!
Rabil bi nekoga ki ima BT-ja, da bi mi slikal oz. povedal kako priklopiti BT elektriko, kam gre katera žica.
lp
http://www.jurec.hr/pdf/elektro-shema-t ... bt-atx.pdf imaš tuki shemo celotne napeljave :)
to je elektrika od ATX-a, APN-a, jaz imam BT elektriko (brezplatinska, 12V90W, iz navitja gredo 4 žice) če ima kdo slučajno?
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

kdo ve zakaj glih na novo sestavljena mašina ne gre v brzino..? v prvo gre pa se pelaš da daš v drugo pa gor porineš pa kr ne zagrab moreš ene 2x al pa 3x ruknt da zagrab.. zakaj to ? prosim za pomoč :(
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

tomosak napisal/-a:kdo ve zakaj glih na novo sestavljena mašina ne gre v brzino..? v prvo gre pa se pelaš da daš v drugo pa gor porineš pa kr ne zagrab moreš ene 2x al pa 3x ruknt da zagrab.. zakaj to ? prosim za pomoč :(
Nisi vredu podložil, mogoče ti je kakšna podložka kje ostala zunaj.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Kateri izpuh bi bil najbolj primeren za orginal ctx cilinder ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

DaNiLo napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kdo ve zakaj glih na novo sestavljena mašina ne gre v brzino..? v prvo gre pa se pelaš da daš v drugo pa gor porineš pa kr ne zagrab moreš ene 2x al pa 3x ruknt da zagrab.. zakaj to ? prosim za pomoč :(
Nisi vredu podložil, mogoče ti je kakšna podložka kje ostala zunaj.
gred z kajlo se mi zdi da je kr vredu podložena kot je na 3-eh drugih mopedih pa lepo laufa, je možno da zato ker je una gred z vilcami premal podložena? ker hod ima kar velik ja..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

gred z kajlo se mi zdi da je kr vredu podložena kot je na 3-eh drugih mopedih pa lepo laufa, je možno da zato ker je una gred z vilcami premal podložena? ker hod ima kar velik ja..[/quote]

Lahko je tudi tisto, ker če ima res velik prosti hod pol nima hoda, da bi potisnila menjalno vilico v tvojem primeru v desno, da bi lahko gor prestavil.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

Živjo

mene zanima kolko je debelo tesnilo med cilindrom in glavo na flexer-ju in a bi se kej poznal če bi dau tanjšiga.



Lp
T O M O S
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

DaNiLo napisal/-a:gred z kajlo se mi zdi da je kr vredu podložena kot je na 3-eh drugih mopedih pa lepo laufa, je možno da zato ker je una gred z vilcami premal podložena? ker hod ima kar velik ja..
Lahko je tudi tisto, ker če ima res velik prosti hod pol nima hoda, da bi potisnila menjalno vilico v tvojem primeru v desno, da bi lahko gor prestavil.[/quote]


točno to je bilo.. :) zdj sm podložu tuk da ma slab 1,5mm lufta in se šalta v piko :) sm mislu da bo premal lufta da spet ne bo vredu pa je odlično :) me pa še zanima če se mora prestavna kajla malo premikat gor-dol, levo-desno? pa če je vredu zabit cvek primerno odrezan namesto medeninastega zatiča..?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
zjmnc3
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Sep 27, 2014 2:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zjmnc3 »

Pri mojem avtomatiku (A3 ms) opažam slabo moč motorja (ne razvije visokih obratov) - in tudi drugačen zvok.
Ko sem odprl blok menjalnika, opazim da olja ni nič (nalil sem ga 1 teden prej). Po mojem mnenju olje iz menjalnika prehaja v cilinder in zato se tudi pozna na moči in glasu. Zanima me kako rešiti problem oz. kako odšraufati sklopko
LP
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

DaNiLo napisal/-a:Kateri izpuh bi bil najbolj primeren za orginal ctx cilinder ?
?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori