Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomy napisal/-a:Mene pa zanima, če ima kdo idejo, kako odstraniti zobnik 1. prestave na predležni gredi? apn6 mašina
Najprej ga ročno na grobo pobrusiš, potem pa še postružiš na mero ležaja. Pazit moraš na dolžine, da potem zobniki z proti gredjo lepo nalegajo. Predolg konec lahko kasneje odrežeš z rezilko in razigliš, še prej pa jo na drugi strani navariš, dobesedno navariš, iz čela, tako da podaljšaš gred za toliko kolikor jo boš skrajšal na strani prve prestave. Seveda jo tu tudi postružiš na mero ležaja. Običajno nič ne središčim lepo jo vpnem scentriram in postružim. Da bo izdelek kot je treba daš še na potopno erozijo podaljšat utor za moznik, z obeh strani, za drugo, prejšnjo tretjo prestavo in na drugi strani za veliki zobnik.
lp
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomy »

hvala za odgovor. zanima me, če vi to delate tudi za druge ali samo za sebe?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

lojze-si napisal/-a:Ali je že kdo podiral narobe obrnjene prednje vilice. Danes sem ene razstavil in imajo samo na eni strani feder :shock: ali je to mogoče (gilera 50ccm supermoto).
lp
To je normalno ;) ena deluje v eni smeri, druga pa v drugi ;)
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

lojze-si napisal/-a:
tomy napisal/-a:Mene pa zanima, če ima kdo idejo, kako odstraniti zobnik 1. prestave na predležni gredi? apn6 mašina
Najprej ga ročno na grobo pobrusiš, potem pa še postružiš na mero ležaja. Pazit moraš na dolžine, da potem zobniki z proti gredjo lepo nalegajo. Predolg konec lahko kasneje odrežeš z rezilko in razigliš, še prej pa jo na drugi strani navariš, dobesedno navariš, iz čela, tako da podaljšaš gred za toliko kolikor jo boš skrajšal na strani prve prestave. Seveda jo tu tudi postružiš na mero ležaja. Običajno nič ne središčim lepo jo vpnem scentriram in postružim. Da bo izdelek kot je treba daš še na potopno erozijo podaljšat utor za moznik, z obeh strani, za drugo, prejšnjo tretjo prestavo in na drugi strani za veliki zobnik.
lp
razloži mi, kako boš navaril kaljeno gred?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Ker je z gredjio skupaj zobnik, običajno uporabijo material za cementacijo. Ker je osnovni material nizko naogličen se lepo vari. Problem bi pa bil, če bi uporabili indukcijsko kaljenje, tam pa je material običajno C45 to pa nebi bilo najbolje.
Lp
bing18
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: To Dec 04, 2012 8:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a bing18 »

Zdravo!

Imam vprašanje glede vilic. Ko kolo zablokiram tako da se ne more premikati ne levo ne desno, se balanca še vedno da premikati levo in desno. Sedaj me pa zanima ali veste kaj je obrabljeno, oz. zakaj se balanca da premikati, čeprav se ne bi smela?

Hvala :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

bing18 napisal/-a:Zdravo!

Imam vprašanje glede vilic. Ko kolo zablokiram tako da se ne more premikati ne levo ne desno, se balanca še vedno da premikati levo in desno. Sedaj me pa zanima ali veste kaj je obrabljeno, oz. zakaj se balanca da premikati, čeprav se ne bi smela?

Hvala :)
Nosilec sprednje strehce kar dobro povezuje vilice, če ga nimaš, zdaj veš v čem je problem. Da se ti pa nebi čisto nič premikalo sem in tja boš pa težko dosegel, to je moped in je namenjen za kar je pač namenjen.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Imam eno vprašanje.
koliko sornik ima tomos flexer skozi bat?
10/12
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a štirka style »

štirka style napisal/-a:Imam eno vprašanje.
koliko sornik ima tomos flexer skozi bat?
10/12
Je pa letnik 2007.
Namrec en mi je rekel da je 12 samo se mi zdi čudno ker ima štirka pa 10 samo štirka je vseeno močnejša kot flexer.
hvala za odgovore.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

štirka style napisal/-a:
štirka style napisal/-a:Imam eno vprašanje.
koliko sornik ima tomos flexer skozi bat?
10/12
Je pa letnik 2007.
Namrec en mi je rekel da je 12 samo se mi zdi čudno ker ima štirka pa 10 samo štirka je vseeno močnejša kot flexer.
hvala za odgovore.
12 sornik ima 100%.
Odgovori