Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Ve kdo, kje lahko kupim kak sposoben frgazar od 32-34mm za na 125ko?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

macula napisal/-a:Ve kdo, kje lahko kupim kak sposoben frgazar od 32-34mm za na 125ko?
glede na to da si tako blizu italije pejt enkrat na izlet pa boš dobil dost cenej kot pri nas ... mislim da je najbližja trgovina v novi gorici več ti bo pa vedel povedat Kamion oz. automatic_7
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

Živjo
Men je šla balanca naprej. Na roko nazaj noče it. Sm probov odšravfat balanco ampak dva šravfa se ploh nočeta odviti, ob večji sili se pa šrauf kar krivi. Sčem nej pošpricam/namažem da se bosta odvila.


Lp
T O M O S
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

tomos_fan napisal/-a:Živjo
Men je šla balanca naprej. Na roko nazaj noče it. Sm probov odšravfat balanco ampak dva šravfa se ploh nočeta odviti, ob večji sili se pa šrauf kar krivi. Sčem nej pošpricam/namažem da se bosta odvila.


Lp
Probaj z wd-40...
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

če bi dal od a3 kapo postružit da bi bila spodaj ravna ter da bi mi mojster postružu malenkost še tam kjer se bat dotakne...a bi bilo enako kot da bi dal od BT-ja kapo gor ali ne?
Lp
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
njuho
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Mar 18, 2012 2:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a njuho »

Na ATX mašino bi dal original BT cilinder potem pa bi ga mogoče zbrusil na fi 40.
Zanima pa me če bi za začetek dal na original nič brušen BT cilinder frgazar od CTXa (bing 21) ali bi motor dobil kaj več moči kot če bi dal original BT frgazar (bing 18)?
Kaj bi bilo če bi cilinder pobrusil na fi 40?

Cilinder fi 38:
Moč z bing 21:?
Moč z bing 18:?

Cilinder fi 40:
Moč z bing 21:?
Moč z bing 18:?

Ubistvu kaj se mi bolj spalača da bo moped imel več moči?
Vesel bom tudi drugih nasvetov za predelavo ATXa.

Hvala vam že v naprej. Lp Njuho
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

brrm napisal/-a:
tomos_fan napisal/-a:Živjo
Men je šla balanca naprej. Na roko nazaj noče it. Sm probov odšravfat balanco ampak dva šravfa se ploh nočeta odviti, ob večji sili se pa šrauf kar krivi. Sčem nej pošpricam/namažem da se bosta odvila.


Lp
Probaj z wd-40...



Sem že rešil z drugim ključem. Vseeno hvala.
T O M O S
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

njuho napisal/-a:Na ATX mašino bi dal original BT cilinder potem pa bi ga mogoče zbrusil na fi 40.
Zanima pa me če bi za začetek dal na original nič brušen BT cilinder frgazar od CTXa (bing 21) ali bi motor dobil kaj več moči kot če bi dal original BT frgazar (bing 18)?
Kaj bi bilo če bi cilinder pobrusil na fi 40?

Cilinder fi 38:
Moč z bing 21:?
Moč z bing 18:?

Cilinder fi 40:
Moč z bing 21:?
Moč z bing 18:?

Ubistvu kaj se mi bolj spalača da bo moped imel več moči?
Vesel bom tudi drugih nasvetov za predelavo ATXa.

Hvala vam že v naprej. Lp Njuho
bt cilinder pust original 38 če ga imaš ... vsako nepotrebno brušenje se lahko smatra za kriminal ker so že tako redki dobri ... z brušenjem na večji fi ne boš dosegel nič konkretnega ... tut večji vplinjač na original nebo nič če ni predelan cilinder ... če maš takšne želje po večjih fi nabavi lamo cilinder in pod prisilno hlajenje da bo hladilo ... večji fi so znani po tem da se bolj grejejo in sploh nenastavljen (bingi) uničiš cilinder za čas posla ...
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

aljo69 napisal/-a:
macula napisal/-a:Ve kdo, kje lahko kupim kak sposoben frgazar od 32-34mm za na 125ko?
glede na to da si tako blizu italije pejt enkrat na izlet pa boš dobil dost cenej kot pri nas ... mislim da je najbližja trgovina v novi gorici več ti bo pa vedel povedat Kamion oz. automatic_7
Ma samo zaradi frgazarja nebom hodil italijo, spet ni tako blizu. V mislih sem imel nov frgazar, sepravi kaksne slovenske trgovine, dobavitelji, pa tudi če naročim iz tujine pa da ni prevelika postnina.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
dEATh 20
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dEATh 20 »

Pozdravljeni.
Obnavljam E90/SLC prednjo feltno(veliki boben). Ko sem jo dobil je imela feltna 17'' obroč. Se pravi 150 mm dolge špice. Zanima me, če kdo ve kje bi dobil take dolžine špic. Sem že nekaj pobrskal, vendar jih nisem nikjer zasledil. V primeru, da pa se jih ne bi dalo dobiti bi kupil raje 18'' obroč, vendar ne vem kakšne dolžine špic bi potreboval za 18''.
Se zahvaljujem že vnaprej za koristne odgovore.

Lp, Rok
“If everything seems under control, you're not going fast enough.”
Odgovori