Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

obupan do amena.. ne vem več kaj muči moj motor.. :? :(
namreč obični atx gor pa bt cilinder z bing-om 18(od slc-ja) in ne vžge pa če skačem po gedorah. Probal sem kurblat (ceu dan), rinli, vlekli nič od nič. Neverjetno.. Iskro daje zelo dobro, (0,8 predvžiga) svečka pa tut postane mokra ko 2x zakurblaš. Semeringa sta oba nova(pri magnetu in pri šalčki sklopke), tesnila prav tako, svečke sm ene 4 preizkusu tud iz preje vžganih motorjev (segrete) nikol nč. nič od nič.. sploh ne vem kaj je še lahko. Prebija tudi nikjer uglavnem res nevem. največ kar je blo k smo vlekli do konca je samo mal prdel pa še to samo kakšne 2sekunde pa spet nič pa spet mal..
Preje pa pospravim vse zaključim pa za hec zakurblam, in kašlja vsakič bolj.. pol pa vžge pa do konca nabije obrate pa drži dokler nisem z roko pokril filtra da je crklno. potem pa spet nič pa nič.. pa sm že mislu da bo kej..
tako da lepo prosim vse za pomoč, če je imel kdo podoben problem, kaj bi lahko še bilo.. ker takega primera pa še ne res neverjetno :(
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Ocitno imas prevec zraka oz. premalo bencina.. Kaksen filter imas? Ce se prav spomnem je imel bt v originalu malenkost vecjo glavno dizo kot 15slc.
Probaj z originalnim atx filtrom (airbox) razen ce imas binga od starejse 15ke ki je zadaj sirok v vsakem primeru se poigraj s filtrom zraka.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

ja tastar ferg je gor sm pa probavu z eno in več plastmi najlonke.. vem diza je 85 ne pa 88 kot ima bt samo če bi bilo res premalo bencina ne bi bla svečka takoj mokra pomoje.. res nwm kaj ga matra :/
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Normalno je da je svecka mokra ce noce vzgat.. Tastar bing bi mogu met čok probaj s tistim vzgat.. Mi je pa prijatelj dal pred kratkim eno masino da se poigram z njo ker mu je ni uspelo uzgat tko kot tebi in je bil cilinder ter bat tko slab da skoraj ni imel kompresije in po menjavi cilindra je vzgala v prvo.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

čoka nimam sicer pa je isto to kot da pokriješ z roko filter.. kompresija je pa tud vredu..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

po dolgo-časnem kurblanju probavanja vsega smo našprical mal štart spreja in je začel spet kašlat in užgal samo ga je morilo, in pa pri filtru je metal bencin vn k pr norcih.. kaj je to narobe? predvžig ?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pa to imaš 2x prevlko dizo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

DaNiLo napisal/-a:Pa to imaš 2x prevlko dizo.
kk je pa to pol možno? bt cilnder, in gor je originalno 88 dizo, js mam pa 85 sm mislu da bo še premajhna..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

DaNiLo napisal/-a:Eno vprašanje, v čem je fora te dize, ker sam imam vhstja od TRT pa nima te dize not pa nikakor ga ne morem nastavit ?

Slika
Mogoče kdo ve kaj o tem ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Če se ne motim s tem vijakom dviguješ prosti tek. Kaj ne seže prav do igle šiberja?
Odgovori