Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Gumex
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Jun 10, 2014 8:01 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Gumex »

Torej prejšnji problem sem rešil, sedaj pa imam že drug problem. In sicer moped hladen vžge takoj, ko se pa segreje pa ni šanse da ga vžgem na nogo, ampak ga moram dati v brzino in se pognati.

Gre pa za APN6S z elektronskim vžigom. Se da ta vžig kaj nastavljati? Oziroma kaj drugega bi še lahko bil problem?
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerc »

Lahko je prevelika diza ali pa preveč dvignjena igla v uplinjaču. Pri meni je to bil problem. :)
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

Kako naj avtomatika a3 spravm do čistih 60 ali še kak km realn več? Avspuh, pa še kaj recimo kot je nižanje glave itd? Brez kitov in tega dreka in techno krul izpuha ker bom preveč upadljiv zato bom kupu resonančnega kromanga ki zgleda kot org...Zdej mi pa lahk predlagate kaj nej še naredim? Lp, hvala !
Sami oldtimerji pr bajt ;)
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

Mi lahko kdo hitr pomaga in pove? ;)
Sami oldtimerji pr bajt ;)
Lantus_
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: So Avg 24, 2013 11:18 pm
Kraj: Žiri

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Lantus_ »

tOmOs ATX - BT - APN
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

LauraTomos napisal/-a:Kako naj avtomatika a3 spravm do čistih 60 ali še kak km realn več? Avspuh, pa še kaj recimo kot je nižanje glave itd? Brez kitov in tega dreka in techno krul izpuha ker bom preveč upadljiv zato bom kupu resonančnega kromanga ki zgleda kot org...Zdej mi pa lahk predlagate kaj nej še naredim? Lp, hvala !


večji frgazer, športni filter
T O M O S
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

tomos_fan napisal/-a:
LauraTomos napisal/-a:Kako naj avtomatika a3 spravm do čistih 60 ali še kak km realn več? Avspuh, pa še kaj recimo kot je nižanje glave itd? Brez kitov in tega dreka in techno krul izpuha ker bom preveč upadljiv zato bom kupu resonančnega kromanga ki zgleda kot org...Zdej mi pa lahk predlagate kaj nej še naredim? Lp, hvala !


večji frgazer, športni filter
Kaj pa da bi se kj v cilindru pobruslu sam ne mi govor piljenja kanalov ker hočem met moped za pelat po vasi itd, in ne da me bo j**** preveč...
Sami oldtimerji pr bajt ;)
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Imam en problemček. APN drobovje sem prestavil v druge bloke, zdaj pa ko dam skupaj se gred ne vsede lepo zaradi ležajev in za kak mm ne gre skupaj. Če zategnem vijake gred stisne in se ne vrti. Kaj bi lahko naredil? So pa l 17 ležaji :D
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a cerar »

iskrademon napisal/-a:Imam en problemček. APN drobovje sem prestavil v druge bloke, zdaj pa ko dam skupaj se gred ne vsede lepo zaradi ležajev in za kak mm ne gre skupaj. Če zategnem vijake gred stisne in se ne vrti. Kaj bi lahko naredil? So pa l 17 ležaji :D
Lahko se postružijo ležišča ležajev na gredi, lahko se poglobijo ležišča v bloku.

Ti pa zna tkole, če gred stisneš z bloki in se ne vrti, vržt iz centra.
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Nism tako stisnil, če ne gre nimaš kej stiskat. Sem studiral da bi postružil tist del ležaja ko pride v blok na vsaki strani za kakšna pol mm da bi se gred vsedla bolj v bloke. Pol bi moralo bit vredi ?
Odgovori