Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

lojze-si napisal/-a:
prlek napisal/-a:Kaj za na progo je dobro da so zadnji amortizerji mehkejši al trši?
Trše vzmeti in trši blažilniki, če primerjamo z krosom, seveda tudi krajši hod. Koliko trdi pa je težko opisati, verjetno ima za to vsak svoje nastavitve.
LP
Probat morš. seveda je pa velik odvsn od tega kolk Kg maš
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
4kar
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: So Dec 15, 2012 12:39 pm
Kraj: blizu litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 4kar »

Zdravo, zanima me glede izpuha za na tomos automatik a3...imam orginalnega automatika in me zanima kateri izpuh bi najbolje izkoristil moc motorja..razmišljam med lipnikom, tehno krul, laser. Ali je se kateri drugi za katerega nevem in ce ima kdo za prodati kaksnega. :)
občudovalec tomosov
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

4kar napisal/-a:Zdravo, zanima me glede izpuha za na tomos automatik a3...imam orginalnega automatika in me zanima kateri izpuh bi najbolje izkoristil moc motorja..razmišljam med lipnikom, tehno krul, laser. Ali je se kateri drugi za katerega nevem in ce ima kdo za prodati kaksnega. :)
tecno sport chrome odličen zvok (globji) ni preglasen in dober performance ;)
joško125
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 4:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a joško125 »

Imam problem z prednjo zavoro na Tomos APN 6.
Na motorju sem zamenjal prednje vilice in sedaj ko sem vse sestavil nazaj zavora prime zelo slabom in nikakor ne more ugotoviti zakaj.
Zavorne čeljusti imajo materiala na sebi še zelo veliko, zavoro stisnem tako močno, da si mislim da bo že zajla počila ampak zavira pa zelo slabo.
Nikakor si ne morm razložiti zakaj je temu tako.
Ali ima kdo kakšno idejo?
Lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

joško125 napisal/-a:Imam problem z prednjo zavoro na Tomos APN 6.
Na motorju sem zamenjal prednje vilice in sedaj ko sem vse sestavil nazaj zavora prime zelo slabom in nikakor ne more ugotoviti zakaj.
Zavorne čeljusti imajo materiala na sebi še zelo veliko, zavoro stisnem tako močno, da si mislim da bo že zajla počila ampak zavira pa zelo slabo.
Nikakor si ne morm razložiti zakaj je temu tako.
Ali ima kdo kakšno idejo?
Lp
brake cleaner pa razmastit boben ... čeljusti so kaj mastne ? so nove ali že stare ?
joško125
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 4:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a joško125 »

aljo69 napisal/-a: brake cleaner pa razmastit boben ... čeljusti so kaj mastne ? so nove ali že stare ?
Ne, nič niso mastne. Probal sem tudi očistiti boben in čeljusti z nitrotom. Pa ni bilo neke razlike.
Priblžno 5 let so stare.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

joško125 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a: brake cleaner pa razmastit boben ... čeljusti so kaj mastne ? so nove ali že stare ?
Ne, nič niso mastne. Probal sem tudi očistiti boben in čeljusti z nitrotom. Pa ni bilo neke razlike.
Priblžno 5 let so stare.
reskiraj za nove ... saj niso tako drage ;)
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

joško125 napisal/-a:Imam problem z prednjo zavoro na Tomos APN 6.
Na motorju sem zamenjal prednje vilice in sedaj ko sem vse sestavil nazaj zavora prime zelo slabom in nikakor ne more ugotoviti zakaj.
Zavorne čeljusti imajo materiala na sebi še zelo veliko, zavoro stisnem tako močno, da si mislim da bo že zajla počila ampak zavira pa zelo slabo.
Nikakor si ne morm razložiti zakaj je temu tako.
Ali ima kdo kakšno idejo?
Lp
Ko zateguješ kolo, stiskaj zavorno ročico, da se plošča z paknami postavi lepo na sredino v boben, pa bo.
To velja za vsa kolesa na boben.
LP
joško125
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 4:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a joško125 »

lojze-si napisal/-a: Ko zateguješ kolo, stiskaj zavorno ročico, da se plošča z paknami postavi lepo na sredino v boben, pa bo.
To velja za vsa kolesa na boben.
LP
Sem probal, ampak ni nič bolje.
Lp
nejc12344
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nejc12344 »

Zdravo,

mene pa zanima ce bi pasale bt feltne na ctx nihajke, ce ksn pove kva je treba narest, al ce je sploh mozno . hvala ;) morm kasno pušo narest za zadnjo os ? ker je bt os tanša od ctx,

hvala za info :)
Odgovori