Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Nano napisal/-a:zdravo fantje. Včerja sem uštimal puch maxi s. Sem kupil novo svečko, zračno loputo, dizo, ter novo pipico za bencin sedaj vzge normalno in pelje. Hvala ker ste mi pomagali. Sedaj me še nekaj zanima zakaj se ne da štantgasa naštelat. Lahko ga šaraufam koliko hočem ampak nobenega efekta. Hvala v naprej za pomoč.
Poglej da nimaš gas zajle preveč našponane, in ti zato batka ne spusti do minimuma. Druga opcija pa je, da ti nekje vleče zrak.
Edit, da ne bo dvojni post:
Zanima me če se tale del apn amortizerjev da še kako bolj razstaviti:
Priponke
IMAG0091.jpg
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a si_me »

Tadi napisal/-a: Edit, da ne bo dvojni post:
Zanima me če se tale del apn amortizerjev da še kako bolj razstaviti:
Zgoraj maš en majhen sornik, ki ga izbiješ vn pa gre na dele, tisti plastičen del z navojem pride ponavadi izrabljen in se zaradi tega začnejo amortizerji zvijat, tko da je najboljše nardit plastično pušo pa zaprešat noter, tako sem jaz svoje obnovil.

Pa vidim da spodaj manjka še ena udarna gumica, ki prepreči udarec ko se vzmet raztegne..
InnerSoul
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jun 15, 2015 7:27 pm
Kraj: Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a InnerSoul »

Zanima me nekaj glede mašine od yamahe DT 50 letnik 2005. In sicer,danes me je klical mehanik in mi rekel,da bi morala med glavnim blokom mašine biti neka dihtunga (debeline 15mm) ampak je ni. Ve mogoče kdo,ki ima isti motor ali je na mašini res ta dihtunga ali je tudi nimate? Če jo imate,morda ve kje bi se jo dalo naročiti,saj jo pri nas nikjer ne najdem?

Hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

InnerSoul napisal/-a:Zanima me nekaj glede mašine od yamahe DT 50 letnik 2005. In sicer,danes me je klical mehanik in mi rekel,da bi morala med glavnim blokom mašine biti neka dihtunga (debeline 15mm) ampak je ni. Ve mogoče kdo,ki ima isti motor ali je na mašini res ta dihtunga ali je tudi nimate? Če jo imate,morda ve kje bi se jo dalo naročiti,saj jo pri nas nikjer ne najdem?

Hvala za odgovor!
s ti ziher za debelino??
tomos 4 life
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

Imam a3 avtomatika, ki mi ga nikakor ne rata naštelati, zdaj nevem a je prevec bencina, al zraka. Motor pri srednjem in polnem gasu zamuka, na minimimu pa laufa normalno. Je mozno da bi kje uleklo fous zrak?

Lp
Two stroke only!!
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

tomostuner napisal/-a:
InnerSoul napisal/-a:Zanima me nekaj glede mašine od yamahe DT 50 letnik 2005. In sicer,danes me je klical mehanik in mi rekel,da bi morala med glavnim blokom mašine biti neka dihtunga (debeline 15mm) ampak je ni. Ve mogoče kdo,ki ima isti motor ali je na mašini res ta dihtunga ali je tudi nimate? Če jo imate,morda ve kje bi se jo dalo naročiti,saj jo pri nas nikjer ne najdem?

Hvala za odgovor!
s ti ziher za debelino??
Če bi ta tvoj veleumni mehanik odpru service manual za mašino minarelli am6 bi videl da se sredinska bloka namaže s tesnilno maso LOCTITE 580 (to so priporočila proizvajalca). Tesnilo pride samo pod pokrov sklopke. Če želiš ti lahko pošljem service manual (napiši mi mail krzan.zan@gmail.com pa ti pošljem)
InnerSoul
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jun 15, 2015 7:27 pm
Kraj: Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a InnerSoul »

zankrzan napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:
InnerSoul napisal/-a:Zanima me nekaj glede mašine od yamahe DT 50 letnik 2005. In sicer,danes me je klical mehanik in mi rekel,da bi morala med glavnim blokom mašine biti neka dihtunga (debeline 15mm) ampak je ni. Ve mogoče kdo,ki ima isti motor ali je na mašini res ta dihtunga ali je tudi nimate? Če jo imate,morda ve kje bi se jo dalo naročiti,saj jo pri nas nikjer ne najdem?

Hvala za odgovor!
Če bi ta tvoj veleumni mehanik odpru service manual za mašino minarelli am6 bi videl da se sredinska bloka namaže s tesnilno maso LOCTITE 580 (to so priporočila proizvajalca). Tesnilo pride samo pod pokrov sklopke. Če želiš ti lahko pošljem service manual (napiši mi mail krzan.zan@gmail.com pa ti pošljem)
Ja...sej se mi je zdel,da mi bučke prodaja ta moj mehanik :lol: ,ker prej je bla tut sam tesnilna masa gor,pa je reko kao,da mu je edn,ki dela na yamaha servisu to rekel,uglaunim smeh res...Hvala ti za info! Za service manual pa bi te res prosil,tak da dobiš mail zdle od mene...Lp!
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Pozdravljeni.
Na apnu mi bing 18 ne dela. Ko ubrišem gas motor muka, če dam gas počasi je pa ok. Z 12 mi dela normalno. Ve gdo, kaj je to? Svečka je dobila normalno barvo, šele, ko sem vijak zraka ven vrgel. Glavna diza je 82 igla pa na najnižji poziciji.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

tomos. napisal/-a:Pozdravljeni.
Na apnu mi bing 18 ne dela. Ko ubrišem gas motor muka, če dam gas počasi je pa ok. Z 12 mi dela normalno. Ve gdo, kaj je to? Svečka je dobila normalno barvo, šele, ko sem vijak zraka ven vrgel. Glavna diza je 82 igla pa na najnižji poziciji.

če nimaš pilenga cilindra ti 18ka nč ne nuca
tomos 4 life
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomos. »

tomostuner napisal/-a:
tomos. napisal/-a:Pozdravljeni.
Na apnu mi bing 18 ne dela. Ko ubrišem gas motor muka, če dam gas počasi je pa ok. Z 12 mi delavnormalno. Ve gdo, kaj je to? Svečka je dobila normalno barvo, šele, ko sem vijak zraka ven vrgel. Glavna diza je 82 igla pa na najnižji poziciji.

če nimaš pilenga cilindra ti 18ka nč ne nuca
Je pilen malo čez bt kote.
Odgovori