Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a drandraz »

zdravo
a kdo ve kako naj odpravim ker mi pri avtomatiku teče ven verjetno olje iz menjalnika, ven teče pri pogonskem zobniku in na ketno menjal sem semering pa ni nič bolje a je še kje kakšen semering ali kaj naj naredim da to saniram. hvala
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

drandraz napisal/-a:zdravo
a kdo ve kako naj odpravim ker mi pri avtomatiku teče ven verjetno olje iz menjalnika, ven teče pri pogonskem zobniku in na ketno menjal sem semering pa ni nič bolje a je še kje kakšen semering ali kaj naj naredim da to saniram. hvala
Verjetno imaš v mašini preveč olja, ki ti ga meče ven skozi majhno, temu namenjeno luknjico v bloku, ki se nahaja pri zobniku.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a drandraz »

Pich napisal/-a:
drandraz napisal/-a:zdravo
a kdo ve kako naj odpravim ker mi pri avtomatiku teče ven verjetno olje iz menjalnika, ven teče pri pogonskem zobniku in na ketno menjal sem semering pa ni nič bolje a je še kje kakšen semering ali kaj naj naredim da to saniram. hvala
Verjetno imaš v mašini preveč olja, ki ti ga meče ven skozi majhno, temu namenjeno luknjico v bloku, ki se nahaja pri zobniku.

ma ni ga preveč k sm ga naliu do luknje tko k je treba tm k vn priteče in ga čez čas cca 3mesce kar dosti primanjkuje že da ga moram spet doliti tako da konstantno pušča
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a JCB »

Zakaj mi tomos flexer ne dela poš štand gasom?
Ampak samo ko je na štendrju :x
k pol k ga dam dol z štendrja crkne oz. cukne pa crkne
pa k grem u rikvec se mi mašina vreti(gred,menjalnik)
Ko se vozim pa ustavim na semoforju zarožla,cukne se ustavi in crkne. Potem moram dat gas do podna užgat cukne al pa ful grobo prime pa se premakne...
Only 100 octane gasoline..
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strmec »

preveri sklopke
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a JCB »

Sumim, da je šel ležaj prostega teka :P bi mi znal kdo to poserviserat iz Novega mesta? :D
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

JCB napisal/-a:Sumim, da je šel ležaj prostega teka :P bi mi znal kdo to poserviserat iz Novega mesta? :D
ležaj prostega teka ?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

aljo69 napisal/-a:
JCB napisal/-a:Sumim, da je šel ležaj prostega teka :P bi mi znal kdo to poserviserat iz Novega mesta? :D
ležaj prostega teka ?
tako je, enosmerni iglični ležaj v šalci sklopke ;)
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Za razsvetljavo uporabljam baterijo in ne morem pogruntat kako naj vezem rumeni in zeleni kabel od stop stikala, da bo delovalo. Rumeni je bil povezan z plusom, zeleni pa direkt do stop luci, in ko sem pritisnil stop so se luci ugasnile. Kaksna je resitev?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

prlek napisal/-a:Za razsvetljavo uporabljam baterijo in ne morem pogruntat kako naj vezem rumeni in zeleni kabel od stop stikala, da bo delovalo. Rumeni je bil povezan z plusom, zeleni pa direkt do stop luci, in ko sem pritisnil stop so se luci ugasnile. Kaksna je resitev?
Zeleni kabel je namenjen za napajanje stop luči in pozicijske luči ( 6 ali 12V). Na en kontakt stikala pritrdiš zeleni kabel, na drugega pa ozemljitvenega -maso.
Odgovori