Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

macula napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
macula napisal/-a:Ve kdo, kje lahko kupim kak sposoben frgazar od 32-34mm za na 125ko?
glede na to da si tako blizu italije pejt enkrat na izlet pa boš dobil dost cenej kot pri nas ... mislim da je najbližja trgovina v novi gorici več ti bo pa vedel povedat Kamion oz. automatic_7
Ma samo zaradi frgazarja nebom hodil italijo, spet ni tako blizu. V mislih sem imel nov frgazar, sepravi kaksne slovenske trgovine, dobavitelji, pa tudi če naročim iz tujine pa da ni prevelika postnina.
Vzameš si čas in greš z starodobniki, ki večkrat organizirajo kak izlet na sejem, recimo ta vikend je bil v Imoli ali pa Milano ... Tam lahko dobiš uplinjač kakešen koli, prodajajo jih na stotine. Plačaš samo za avtobus nekaj everčkov in to je to.
Cyrus
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cyrus »

Kaj pogledat najprej, če moped nima zadostni moči - počasi spelje (plin mora biti kar dobro odprt) in postopoma počasi dobiva hitrost?! (Govora je o mašini puch e50)
Hvala in lp
modri.jani
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Avg 19, 2014 1:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a modri.jani »

Stara mešanca
Cyrus
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cyrus »

Mešanca ni stara, je pa lahko da je premočna mešanica. Ima to kaj vpliva? Je lahko pri sklopki kaj narobe?
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

brrm napisal/-a:če bi dal od a3 kapo postružit da bi bila spodaj ravna ter da bi mi mojster postružu malenkost še tam kjer se bat dotakne...a bi bilo enako kot da bi dal od BT-ja kapo gor ali ne?
Lp
nobeden ne ve? :/
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a petko »

brrm napisal/-a:
brrm napisal/-a:če bi dal od a3 kapo postružit da bi bila spodaj ravna ter da bi mi mojster postružu malenkost še tam kjer se bat dotakne...a bi bilo enako kot da bi dal od BT-ja kapo gor ali ne?
Lp
nobeden ne ve? :/
Od BTja glava ima boljši kompresijski prostor.
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

petko napisal/-a:
brrm napisal/-a:
brrm napisal/-a:če bi dal od a3 kapo postružit da bi bila spodaj ravna ter da bi mi mojster postružu malenkost še tam kjer se bat dotakne...a bi bilo enako kot da bi dal od BT-ja kapo gor ali ne?
Lp
nobeden ne ve? :/
Od BTja glava ima boljši kompresijski prostor.
a če bi a3 glavo postružil nebi bilo enako kot če bi imel od BT-ja? vem da hlajenje ni isto...sej če dobim kje poceni od BT-ja kapo jo bom kupil pa bo še najmanj dela :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
bing18
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: To Dec 04, 2012 8:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a bing18 »

Zdravo, potrebujem vašo pomoč.
Gre za bt setup (original-razen power izpuh). Vglavnem, motor vozim s polnim gasom ene 20s, ko kar naenkrat začne izgubljati moč, ni pa vgasnil. Potem sem pogledal svečko (bosna f100) in opazil, da se je na elektrodi nabrala trdna snov, zato je bila iskra zelo slaba. Enkrat se mi je že isto zgodilo, tudi pri polni obremenitvi, sedaj me pa zanima ali kdo ve zakaj je do tega prišlo?

Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Daj sliko svečke. ;)
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Verjetno premajhna glavna šoba in ti bat tali po vrhu, kapljice pa potegne na svečko.
Odgovori