biax

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: biax

Odgovor Napisal/-a Jabux »

ro-bi napisal/-a:Meni delajo dobro.
Hvala za odgovor :D Sem jih naročil pa da vidimo...
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: biax

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

ro-bi napisal/-a:Mi ne gre v glavo, kako lahko samo z kamni in lamelnimi brusi kdo poveča kanale!?
To menda traje par dni, da nekaj preglodaš na večjo mero?
Pa saj mam tudi rezkarčke zraven.


l.p
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: biax

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

tomosak napisal/-a:
smejko1 napisal/-a:http://www.merkur.si/delavnica/stroji-i ... s-165.html

se splača počakat na akcijo
tega sem zadnič kupil za 30 je čist zakon za ta dnar maš dost nastavkov in vsega.
kar mi ni jasno je to kako se priklopi podalšek use sm sprobov pa mi ne dela :(

Podaljšek pritrdiš takole:

Iz cevi malo ven potegneš zajlo in jo vpneš gor na biax,in zategneš (Kot bi vpel navaden rezkar,kamen...)
potem pa samo nategneš in zašraufaš tistu na navoj na biaxu :)

če ti ni jasno mi povej,pa ti posnamem video ;)

l.p
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: biax

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Mene pa zanima, kje bi lahko dobil kotni biax, da bi napilil prelivne kanale?
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
jernej1997
vplinjač
Prispevkov: 268
Pridružen: Po Sep 24, 2012 6:11 pm
Kraj: spodnja Idrija

Re: biax

Odgovor Napisal/-a jernej1997 »

DamjanO napisal/-a:Mene pa zanima, kje bi lahko dobil kotni biax, da bi napilil prelivne kanale?
Poglej na e-bay je tega kot peska, pa nastavkov tudi.
Two stroke only!!
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: biax

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Na ebayu sem pogledal in je velika izbira, samo ne vem, kateri je najbolj primeren. Katerega mi najbolj priporočate?
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: biax

Odgovor Napisal/-a macula »

jaz sem vzel najcenejšega zobarskega za 10eur mislim da. Pa to zdrži, sama mašinca itak se nima kaj pokvarit razen zariba ti lahko čegrejo smeti notri, se pa da tudi podreti. Rezkarčke sem kupil za zobe, diamantne, pa ga na gusu kar hitro požere, za aluminij je pa kar vredu, stem da ga pa zapaca z aluminijem tako da sm recimo pretok napilu z 3 svedri. Si moram boljše kupit. :)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: biax

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

macula napisal/-a:jaz sem vzel najcenejšega zobarskega za 10eur mislim da. Pa to zdrži, sama mašinca itak se nima kaj pokvarit razen zariba ti lahko čegrejo smeti notri, se pa da tudi podreti. Rezkarčke sem kupil za zobe, diamantne, pa ga na gusu kar hitro požere, za aluminij je pa kar vredu, stem da ga pa zapaca z aluminijem tako da sm recimo pretok napilu z 3 svedri. Si moram boljše kupit. :)
Dej povej še kaj več. A je zračni ali električni, pa kakšno sliko.
lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: biax

Odgovor Napisal/-a macula »

zračni zračni. sem kar gor nabil eno cev za bencin pa povil z silver tejpom, cev za benz sem pol nabil na pištolo za pihat zrak, ki jo vtaknem med kolena in stiskam kolikor pač hočem hitrost. Problem je samo ker mi cev sname (10bar kompresor) bi moral bolj porihtat pa nim cajta.
sem pa tudi pobrusil kar na roke na brusilnik obični rezkar za biaks na fi 1,6mm da zdrži dolgo časa, je pa problem ker ga neboš pobrusil natančno in vibrira. Mogoče bi šlo na tapravi brusilni stroj, oz. če se dobi se splača kupit "za kovino" iz hss ali kaj podobnega, tist diamant gre takoj k vragu, je primeren sam za zobe.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Buc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: To Okt 04, 2011 9:14 pm

Re: biax

Odgovor Napisal/-a Buc »

Glede roto rezkajev delam v livarni kot vzdrževalec orodij uporabljamo velike kot tudi male biaxe, in uporabljamo rezkarje znamke pferd so sicer malo dražji ampak ko mu pokažeš kovino gre, morete vedet da mi v službi rezkamo orodno jeklo oz utop, za aluminij pa se dobijo sicer drugačni rezarji ki imajo majn zarez oz drugačne zareze, če imate pa navadni rezkar pa da se ne zapaca samo mast zraven bilokero
Kamne uporabljamo od swatya, en 3mm sicer pride 80 centov :D
Odgovori