ATX 12V 50W vžig-nastavitev?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
dpicul
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Pe Mar 26, 2010 1:10 pm
Kraj: Nova Gorica

ATX 12V 50W vžig-nastavitev?

Odgovor Napisal/-a dpicul »

Pozdravljeni,
na mizi imam omenjen motor z omenjenim vžigom. Imam vprašanje glede nastavitve vžiga. Kako ga sploh točno nastavit.
Na plošči sta dve črtici, katera je prava? Na zunanji strani magneta je tudi vgravirana črta, katera naj bi se pokrivala z eno izmed črtic 1.5mm pred ZMT? Zelo težko je tako na očke pogledat zunanjo črto na magnetu in eno izmed notranjih črtic, da se pokrivata..
Tisti ki ima kaj izkušenj s tem naj mi prosim pomaga. Še slike.
Priponke
20180121_112936.jpg
20180121_112901.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 12V 50W vžig-nastavitev?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tiste črtice na plošči in bloku niso original, jih je nekdo naredil preden je odstranil ploščo, z drugo pa je nekaj skušal premikat predvžig. Ker v originalu imajo črtice na plošči samo AET vžigi s štirimi navitji "pikolo vžig" in automatic bloki.

črta na magnetu je original in s pomočjo nje se meri predvžig s stroboskopom.

jaz imam tako na mojem atx-u (pomagaj si s pozicijo vijaka na moji sliki):
Slika
dpicul
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Pe Mar 26, 2010 1:10 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: ATX 12V 50W vžig-nastavitev?

Odgovor Napisal/-a dpicul »

Kaj pa če znižaš cilinder za 1mm kot sem ga sam, ker ni prišel bat do vrha? Ne vem, ne moreš to z preizkušanjem delat. Bo treba nabavit stroboskop, vidim da niso hude cene.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: ATX 12V 50W vžig-nastavitev?

Odgovor Napisal/-a Berty »

To lahko narediš čisto po občutku z enim šublerjem (kljunastim merilom). Daš na kapo brez svečke zadnji del in porineš v notranjost, nato pa vrtiš bat da pride do ZMT. Potem samo obrneš v kontra smer vrtenja da pride do željenega predvžiga, in v tisti poziciji držiš magnet, ploščo in platine pa skozi luknje na magnetu obračaš tako da se platine razmaknejo ravno v tisti poziciji. Če dela dobro pustiš, če ne pa premikaš še malo.. jaz vedno delam po občutku z navadnim kljunastim merilom, pa je bilo bolj točno kot ko sem nastavil urico in na desetinke lovil predvžig. :?

Črtice pa si lahko tudi ti zatolčeš ali pa imaš že tedve narejene za referenco.
APN4M 83'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 12V 50W vžig-nastavitev?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Berty napisal/-a:To lahko narediš čisto po občutku z enim šublerjem (kljunastim merilom). Daš na kapo brez svečke zadnji del in porineš v notranjost, nato pa vrtiš bat da pride do ZMT. Potem samo obrneš v kontra smer vrtenja da pride do željenega predvžiga, in v tisti poziciji držiš magnet, ploščo in platine pa skozi luknje na magnetu obračaš tako da se platine razmaknejo ravno v tisti poziciji. Če dela dobro pustiš, če ne pa premikaš še malo.. jaz vedno delam po občutku z navadnim kljunastim merilom, pa je bilo bolj točno kot ko sem nastavil urico in na desetinke lovil predvžig. :?

Črtice pa si lahko tudi ti zatolčeš ali pa imaš že tedve narejene za referenco.
pa kje ti vidiš platine ?
Odgovori