E90 Elektrika

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
frol
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: To Dec 18, 2012 11:33 pm

E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a frol »

Pozdravljeni

Imam Ducati elektriko, ki naj bi bila original elektronik.
Mašino sem kupil v gajbici, zato stanja vezave prej, ne poznam.
Sedaj se praskam po glavi, kako naj bi zvezal, da ne naredim škode... Situacija je sledeča;
žice iz navitja; 2rjavi, 2 zeleno/rumeni, vijolična/črna in rdeča, na špuli pa pravi; Verde-zeleno 2x, rosso-rdeče, bianco-belo.



Slika

Slika

Torej, katero kam??? ter kateri 2 žici, naj vežem na črno in rumeno, katere so del napeljave na motorju.

Hvala

lp
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a matijag »

viewtopic.php?f=63&t=90
Dvomim, da si boš kaj s tem pomagal... Bi bilo mogoče bolj zanesljivo z navadnim platinskim magnetom ali od BT-ja. :?:
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

poberi elektriko dol pa slikaj navitja in kateri kabel gre na katero navitje, ker barve niso po original e90 shemi, to je edini način da se izve kam mora kaj it

e90 nima samo rumenega in črnega kabla ker ima tudi napajanje žmigovcev in hupe posebej, če jih ne uporabljaš je bol smiselno dobiti eno drugo elektriko in to prodat nekomu ki obnavlja e90
frol
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: To Dec 18, 2012 11:33 pm

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a frol »

Slika

Malce se vidi, kje so prejsne barve napeljave, vendar se opazi samo na dveh žicah.
Bi rabil regulator napetosti na izhodu, da potem vezem na luci?

Hvala

P.s.
Glede mašine, pa je tako; zaenkrat je na APNu 4, ko bo prišel tisti dan($), pa odide na E90 ogrodje...kjer bodo tudi žmigavci ;)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

nisem prepričan ampak pomoje je situacija naslednja, ker se iz tvoje slike slabo vidi iz katerega navitja točno gre določen kabel, sem navitja obkrožil z barvo tako in z enako barvo obkrožil na shemi, če se motim naj me kdo popravi.
Napišeš mi pa lahko glede na barve okoli navitja kateri kabel točno gre iz navitja in kakšne barve je(v originalu in na podalšku).
img1250E.jpg
regulatorja ne potrebuješ če boš dal žarnice enakih moči kot so na e90 na izmenični fazi za luč(približno 25w skupno) in samo to porabil na mopedu.
frol
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: To Dec 18, 2012 11:33 pm

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a frol »

Hvala Automatic 7 za tvoj čas, ki si ga porabil za skico in razlago.
Ce te prav razumem, naj bi bilo takole;

Slika

Vezava, pa naj bi bila taksna;
Slika

, kam pa z vijolicno/roza barvo?

LP
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

frol napisal/-a:Hvala Automatic 7 za tvoj čas, ki si ga porabil za skico in razlago.
Ce te prav razumem, naj bi bilo takole;

Slika

Vezava, pa naj bi bila taksna;
Slika

, kam pa z vijolicno/roza barvo?

LP
ni problema z veseljem pomagam ;)
na slikah sicer ne vidim točno kateri kabel gre v katero navitje zato da se prepričamo:

za vžigalno tuljavo:
bel kabel je masa, in služi za spojitev mase od vžigalne tuljave s ploščo(po shemi) oz. z maso navitja označenega z rdečo
zelen kabel naj bi bil signal ki določa pozicijo gredi (iz črnega senzorja),
rdeč kabel je napajanje vžigalne tuljave.

original siv kabel služi za napajanju baterije (pri tebi mislim da gre v črnega ali vjoličnega po tej zadnji sliki?)
rjavo obkroženi dve navitji pa skrbita za napajanje prednje luči in obratomerja (rjav kabel iz navitji, ki se priklopi na rumenega po original shemi) pri tebi je to rumen kabel?

eno navitje je po original shemi neuporabljeno, tisto označeno z vjolčnim, in pri kolegu sva ugotovila da daje nižjo napetost in deluje lahko kot napajanje oz. vzdrževanje neke napetosti za drugo diodo v original usmerniku (ker po original shemi je ena dioda usmernika neuporabljena in to ravno tista ki ima tudi termočlen ki skrbi za izklop polnjenja ko je baterija polna), več o tem ko boš priklapljal "škatlico" :D

za vsak slučaj preveri še to:
http://www.tomos-riders.com/slike-vasih ... #msg428247
frol
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: To Dec 18, 2012 11:33 pm

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a frol »

Pozdravljen,
Priznam, da slika ni kaj dobra in se res slabo vidi kako sem vezal.
Je pa situacija naslednja;
Rdec, zelen in bel so vezani tako, kot zahteva vezava za e90, tako tudi tvoja skica govori, prav tako tudi link na hrvaski forum, katerega sem prebral, se predno sem odpru temo na mopedistu.
Druge tri zice, pa sem polotal meni bolj vsecno, in sicer; rumeno sem vezal za luci, kar tudi narekuje apn vezava, za to barvo.
Vijolicno sem vezal na navitje, katero si oznacil za vijolicnega.
Crno zico, pa na navitje sive barve. Menim da, nekoc, ce bi kdo imel to elektriko, mu bo bolj domace zvezat na obstojeco napeljavo od Tomosa. Ne bi rabil prevec vedeti, saj spaja zice istih si barv.
Kako pa zadeva izgleda v praksi, pa ob prvi priliki, ko jo zazenem.
Trenutno imam glavo na obdelavi, saj je nekdo naredil fascinantno puso za svecko....sedaj se bo navaril nov material in izvrtalo za nov navoj in kratko svecko(original).
Ob priliki prilepim sliko mopeda.
Lp in hvala zaenkrat.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a matijag »

Bojim se, da s črno žico,ki si jo prilotal na navitje označeno s sivo, ne boš ugasnil motorja, kot je pri APN vezavi... Črna bi najbrž šla na zeleno (signal položaja mot. gredi) ,ki povezuje magnet in tuljavo.(po shemi)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: E90 Elektrika

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

glede na hrvaški link možno da sem zamešal rdečo in zeleno navitje :roll: ampak si ti pravilno naredil in se vidi na sliki

siva polni baterijo, žica za izklop motorja je zelena ki gre na vžigalno tuljavo, ker mu napajanje vžigalne tuljave spojiš z maso in tako ugasne (tako je na original shemi), črn kabel iz mašine bo povzročal zmedo

predvidevam da sta prve 2 priklopa na vžigalni tuljavi skupaj povezana (oba sta ozinačena verde/zeleno) in s tem zna bit da lahko tja povežeš tipko za izklop

EDIT: na tej vžigalni tuljavi za aprilio je celo tako označeno:
https://i.ebayimg.com/images/g/Yt4AAOSw ... -l1600.jpg
in tudi ta shema to potrjuje:
http://www.motelek.net/andere/cdi/ducat ... 12-cdi.png
Odgovori