Nastavitev vziga nemogoča

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Nastavitev vziga nemogoča

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

Zdravo, imam en problem, ni mi jasno kaj delam narobe, prebral sem ze 20x teme glede nastavitve in ene 5x poskusal nastaviti vzig na vsaj 1,5mm pred gmt ampak mj ne uspe, vzig spravim max na 1,8mm ampak to mj ne odgovarja ker je junior kopija, ni vozno in se cilinder hitro segreje. Platine so 0,4 mm v gmt. Vzig nastavljam tocno po navodilih, kontakt odpiranja platin zaznavam z voltmetrom kdaj neha piskat. Ce zavrtim navitje v skrajno levo in desno ter oznacim to na magnetu je varjanta 1 cm moje moznosti nastavitve vziga, to ss pa zgodi 2 do 3mm pred crtico od 1,5mm za vzig, torej ga ne morem nastavit na manj kot 1,8mm pred gmt, zmeril sem tudi z metrom na magnetu in se bi mogle odpirat platine tam 22 xtopinj oz mm pred gmt..a tega ne morem dosezt. Prosim za pomoc☺
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nastavitev vziga nemogoča

Odgovor Napisal/-a filius »

Sem mel enak problem na srbski gredi, ki je imela zgrešeno pozicijo kajle.

Odstrani kajlo, magnet obrni malenkost bolj v levo, potovči magnet s kladivom da prime konus in zategni.

Predno se oglasi kakšen pametnjakovič: Kajla ti določa pozicijo magneta, magnet pa ti drži konus in ne kajla.

Sam na večini mopedov uporabljam obrnjene magnete, ker jih nihče noče, meni osebno je pa je to da je obrnjen brezpredmetno. Po zgornjem postopku montiraš magnet in stvar je rešena.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Re: Nastavitev vziga nemogoča

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

Sem ti dolzen 2 pira, takoj ko te prvic vidim:D
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Nastavitev vziga nemogoča

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pred davnimi leti je pri nas en model dal frezat glavno gred, da je imela dve kajli. Je rekel, da je motor tako močan, da mu z eno kajlo vedno magnet zavrti ...
Jaz sem se v tistih časih vozil vedno brez kajle (oz. štifta), ker tudi nisem mogel drugače nastavit predvžiga.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nastavitev vziga nemogoča

Odgovor Napisal/-a filius »

Cliffhorn napisal/-a:Sem ti dolzen 2 pira, takoj ko te prvic vidim:D
Sam da ti je pomagalo ;)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori