Tomos A35 ne vžge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a likjar »

Lep pozdrav, no situacija je taka. Kupili smo tomosa A35, ker pa je bil predelan, in je šel krepko čez 65km/h smo zamenjali uplinjač, bat ter cilinder, (vse original za A35) in zdaj moped več ne vžge. Ko kurblaš vžge za sekundo dve nato pa takoj ugasne. Ali je mogoče da je razštelan predvžig?

Hvala za pomoč
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a A5f »

predvžig sigurno ni kriv za to.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matijag »

Svečka je suha, mokra, ima iskro, lamela je pravilno postavljena, uplinjač je čist, šoba je čista,...?
Če ni iskre: stikalo na balanci, precvikana žica pri tuljavi, ... Če je prej delal in predvžiga niste spreminjali,bi moral tudi sedaj.
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a likjar »

Svečka je mokra, iskra tudi je, nova tesnila pri bloku, glavi in uplinjacu, bat je obrnjen prav, z puscico proti izpuhu, vglavnem moglo bi delovati ampak noce!
Mogoce semeringi?
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matijag »

Eno neumno vprašanje... med cilinder in koleno vplinjača ste dali samo tesnilo ali je tudi lamela? Lahko je tudi semering popustil. .Ste preveč naoljili cilinder pri montaži mogoče? Pa ne more prebavit. Ne verjamem da bi ee vžig toliko premaknil da sploh ne vžge....
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a likjar »

Seveda je lamela med cilindrom in vplinjačem :D Edino pri starem cilindru so šle lamele lepo gor, pri novem pa malo bolj na trdo, kot da nebi bilo dovolj prostora, ampak se je nato lepo zašraufalo gor. Da bi preveč naoljil? Dvomim, pa tudi če bi, bi najbrž po dolgem zagajanju vseeno mogel vžgati a ne? Vglavnem motor ne vžge niti iz starim niti iz novim frišnim uplinjačem. Moram pa povedati da še preden smo kaj menjali je teško laufal v prostem teku, čeprau je biu prosti tek skoraj čisto zašraufan
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a likjar »

No sedaj sem ugotovil da moped brez auspuha deluje, z izpuhom pa ne, dam gor drugi izpuh, spet ne deluje,...??
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a likjar »

Sedaj sem nastavil predvzig in motor normalno vziga, sedaj pa nima moci niti da bi speljal!! Kaj bi to lahko sedaj bilo?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a A5f »

premala diza preveč zraka? sem lokalni popoldanc za tomose in zadnje čase opažam da avtomatiki rabijo večjo dizo da normalno grejo...
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Tomos A35 ne vžge

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

A5f napisal/-a:premala diza preveč zraka? sem lokalni popoldanc za tomose in zadnje čase opažam da avtomatiki rabijo večjo dizo da normalno grejo...
Tudi jaz bi se podpisal pod tole. Sam imam Automatika letnik 1986 in deluje brezhibno. Pred kratkim sem kolegu usposobil še 10 let starejšega in ugotovil, da je bistveno bolj živahten od mojega. Pa sem se lotil še mojga, od čiščenja uplinjača, dovoda goriva, izpuha, igral z nastavitvami vžiga,.....pa nobene spremembe, Jaz imam uplinjač Dellorto z original dizo, kolega pa mislim da Encarwi, razlika pa očitna
Odgovori