Kateri tomos?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a matijag »

Tresejo bremze ali mašina? Če trese mašina, je najbrž kriv vprašajček feder, ki se je zlomil.

https://www.youtube.com/watch?v=APd5iB6sTIA

Tu imaš postopek. Menjave vprašajčka ne pokaže, pokaže pa kje se nahaja (pri 4:40). Če ga ni tam za velikim zobnikom, preglej - speri menjalnik, da ne ostanejo koščki v njem.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a matijag »

AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

matijag napisal/-a:Tresejo bremze ali mašina? Če trese mašina, je najbrž kriv vprašajček feder, ki se je zlomil.

https://www.youtube.com/watch?v=APd5iB6sTIA

Tu imaš postopek. Menjave vprašajčka ne pokaže, pokaže pa kje se nahaja (pri 4:40). Če ga ni tam za velikim zobnikom, preglej - speri menjalnik, da ne ostanejo koščki v njem.
Na videu odstrani gred kjer je zaganjac, torej je na drugi strani tudi treba odstranit sprednji zobnik, tam je tudi semering ce se ne motim ne? Bom se to menjal preventivno ce je narazn, mere bi morale biti v tehnicnem arhivu ?
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a matijag »

Ne, prednji zobnik ne rabiš odstranit, ker je na votli gredi. Se mi zdi, da je pri zagonski gredi samo O-ring, pri zobniku pa je semering. Če ne pušča, pusti kot je. Ne diraj lava dok spava... :lol:

Semering je 35×47×7 o-ring imajo novejše mašine, starejše imajo iglični ležaj s tesnilom.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

matijag napisal/-a:Ne, prednji zobnik ne rabiš odstranit, ker je na votli gredi. Se mi zdi, da je pri zagonski gredi samo O-ring, pri zobniku pa je semering. Če ne pušča, pusti kot je. Ne diraj lava dok spava... :lol:

Semering je 35×47×7 o-ring imajo novejše mašine, starejše imajo iglični ležaj s tesnilom.
Aha pol bom pustil ce ni treba dol jemat zobnika
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a matijag »

Če bo puščalo, ti bo namastilo verigo in zadnje kolo... hec...
Pri razdiranju bodi full pozoren na podložke, da jih pri sestavljanju daš na pravo mesto, na pravo os !!! Ko snameš pokrov ponavadi padejo na tla...(meni). :roll:
Še en ¨hint"... če motor nagneš v levo na cca 45 stopinj, lahko ko so osi in zobniki že na svojem mestu nalješ olje preden daš pokrov menjalnika nazaj. Je lažje kot skozi majhno luknjico... :x
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Taki tip sedeza ima avtomatik edini al se pasejo iz drugih tomosovih mopedov?
Priponke
1.jpg
1.jpg (9.96 KiB) Pogledano 1344 krat
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a A5f »

taki pašejo na letnk 1981
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

A5f napisal/-a:taki pašejo na letnk 1981
Samo na avtomatike leh letnikov al se drugi tomosovi mopedi? Nenajdem nobenega takega rabljenega ker moj je cel razjeden, da bi ki ga kdo prevlekel pa tudi nepoznam.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Je slabo nastavljen plovcek oz. Nemogoce nastavljiv lahko kriv za prebogato mesanico? Kakorkoli ga premaknem bencin tece v nedogled in mi zacne tect ven, tudi svecka je crna, malo mokra, kljub temu da sta dusilec sumov in mrezica odstranjena. Je mozno nabavit novo koleno na katero bi pasal dellorto 14/12 ker mi doma lezi neuporabljen?
Odgovori