Kateri tomos?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Zdravo, v vozno stanje skušam spravit očetovega Tomos Automatica 3M l.1981, pa mi fali par stvari. Izgled nerabi bit tipi-topi, zato bi mi blo najbolše kupit še enega za dele. Pa me zanima kateri letniki si še delijo dele z tem?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

vsi avtomatiki A3 :D
kaj bi potreboval?
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a:vsi avtomatiki A3 :D
kaj bi potreboval?
Vbistvu lahko bi menjal vse ker je na vseh delih malo rje, zato se mi tud zdi najbolse nekega rezervnega kupit pa tisto kaj je v bolsem stanju zamenjat. Nujno pa rabim zadnjo kolo, fali mi par matic(tiste 4 na glavi, nevem ce so kake posebne, prej sem probal z m8 pa je slo ampak je blo malo lufta) par sraufov, zdi se mi tudi da na mehanizmu za zadnjo nožno bremzo nekje fali fedrca ker ne skoci nazaj, pa nov stol oz. ne raztrganega. Pa bovdeni in kapica za svecko ampak to nameravam kupit novo.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AsdAsd napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:vsi avtomatiki A3 :D
kaj bi potreboval?
Vbistvu lahko bi menjal vse ker je na vseh delih malo rje, zato se mi tud zdi najbolse nekega rezervnega kupit pa tisto kaj je v bolsem stanju zamenjat. Nujno pa rabim zadnjo kolo, fali mi par matic(tiste 4 na glavi, nevem ce so kake posebne, prej sem probal z m8 pa je slo ampak je blo malo lufta) par sraufov, zdi se mi tudi da na mehanizmu za zadnjo nožno bremzo nekje fali fedrca ker ne skoci nazaj, pa nov stol oz. ne raztrganega. Pa bovdeni in kapica za svecko ampak to nameravam kupit novo.
tudi matice na glavi kupi nove so M7,
zadnje kolo pomoje nebo problem dobit rabljeno, če ga nimaš logično da ne skoči nazaj nožna bremza, oz. če ga imaš je notri v bobnu za pogledat stanje zakaj ne vrača,
edino sedež ima 3m drugačen od ostalih A3 avtomatikov, lahko daš obstoječega preoblečt če ni pena uničena.
Če je samo površinska rja ni problem sanirat tega.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a:
AsdAsd napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:vsi avtomatiki A3 :D
kaj bi potreboval?
Vbistvu lahko bi menjal vse ker je na vseh delih malo rje, zato se mi tud zdi najbolse nekega rezervnega kupit pa tisto kaj je v bolsem stanju zamenjat. Nujno pa rabim zadnjo kolo, fali mi par matic(tiste 4 na glavi, nevem ce so kake posebne, prej sem probal z m8 pa je slo ampak je blo malo lufta) par sraufov, zdi se mi tudi da na mehanizmu za zadnjo nožno bremzo nekje fali fedrca ker ne skoci nazaj, pa nov stol oz. ne raztrganega. Pa bovdeni in kapica za svecko ampak to nameravam kupit novo.
tudi matice na glavi kupi nove so M7,
edino sedež ima 3m drugačen od ostalih A3 avtomatikov, lahko daš obstoječega preoblečt če ni pena uničena.
če je samo površinska rja ni problem sanirat tega.
Ja pene fali malo kakih 10cmx5cm, bom se pozanimal kje bi se lahko dalo to preoblečt. Rja je pa samo površinska, ampak nimam pojma kak bi se to "spoliralo"?. Kolo zadnje pa vseeno rabim ker je to zvito.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AsdAsd napisal/-a:
Ja pene fali malo kakih 10cmx5cm, bom se pozanimal kje bi se lahko dalo to preoblečt. Rja je pa samo površinska, ampak nimam pojma kak bi se to "spoliralo"?. Kolo zadnje pa vseeno rabim ker je to zvito.
z brus papjrjem malo pobrusiš in potem namažeš s kakšnim rust converterjem npr. http://www.merkur.si/antikorozivni-prem ... ekstra-1-l in pobarvaš potem še z barvo čez
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a: z brus papjrjem malo pobrusiš in potem namažeš s kakšnim rust converterjem npr. http://www.merkur.si/antikorozivni-prem ... ekstra-1-l in pobarvaš potem še z barvo čez
Bom jutri probal to dol dobit. To z zadnjo nožno bremzo, vidim da se da vse to kupit novo; http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=931 to bi pasalo?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AsdAsd napisal/-a:
Bom jutri probal to dol dobit. To z zadnjo nožno bremzo, vidim da se da vse to kupit novo; http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=931 to bi pasalo?
ja moglo bi pasat
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Mi je uspelo to rjo skoraj cisto dol dobit takda se kromirani deli zaj svetijo ko novi :D moped je zdaj celi razstavljen, sem se odloco da ga bom prenovil(vsa tesnila ker so vse fuc) Nekaj me zanima edino, moped noce vzgat ce ne vlijem bencina v tisti prostor ko je plovcek, je ta plovcek lahko hin? Obrjenega mam z spicasto konico navzgor.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kateri tomos?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AsdAsd napisal/-a:Mi je uspelo to rjo skoraj cisto dol dobit takda se kromirani deli zaj svetijo ko novi :D moped je zdaj celi razstavljen, sem se odloco da ga bom prenovil(vsa tesnila ker so vse fuc) Nekaj me zanima edino, moped noce vzgat ce ne vlijem bencina v tisti prostor ko je plovcek, je ta plovcek lahko hin? Obrjenega mam z spicasto konico navzgor.
aja rjo iz kromiranih delov se za začetek z vodobrusnim papirjem pobrusi in nato spolira :)
ja možno da plovček ne odpira, mislim da se lahko nastavlja (pomikla po konici gor dol) ?
malenkost višje proti konici ga pomakni če je možno.
Odgovori