Uničena ploščica

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Pozdravljeni! Od prijatelja sem kupil apn, ki je sedaj v postopku obnove. Opazil sem, da je ploščica z informacijami popolnoma uničena. Številke okvirja in motorja se ujemajo. Zanima me kje lahko izvem ali je že bil registriran in ali bodo pri registraciji z dvema pričama potrebovali podatke iz tiste ploščice
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a franc »

Ploščica je nepomembna. Ne vem kdo se je spomnil da mora biti, ker to ni ravno res. Na njej so samo "ponovljeni" splošni podatki. Merodajna je številka okvirja. Če je bil motor registriran se vidi po številki okvirja.
lp
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Franc, ne brcaj v temo. Identifikacijska ploščica je namenjena razpoznavnim znakom o vozilu.Teža motorja, leto izdelave, dovoljena skupna teža itd. Ne vem od kje ti podatki, ki jih navajaš, da je ni potrebno imeti pritrjene na okvirju vozila. Naj ti povem, da s takšnim vozilom ne bi naredil tehničnega pregleda prav nikjer!
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a matijag »

Zadnje generacije tomosov nimajo ploščice, vem pa da se prodajajo nove-replike, poglej po bolhi. :o
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a franc »

Kakor vem ti na tehničnem preverja številko okvirja (ploščica je samo potuha) . Lahko da na tehničnem komplicirajo, ampak za to nimajo prav nobene pravice. Ploščica ni merodajna. Jkanoni to kar navajaš je v prometni oz homologaciji.
http://www.mzi.gov.si/fileadmin/mzi.gov ... 605-00.pdf
lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

franc napisal/-a:Kakor vem ti na tehničnem preverja številko okvirja (ploščica je samo potuha) . Lahko da na tehničnem komplicirajo, ampak za to nimajo prav nobene pravice. Ploščica ni merodajna. Jkanoni to kar navajaš je v prometni oz homologaciji.
http://www.mzi.gov.si/fileadmin/mzi.gov ... 605-00.pdf
lp
tako je, razen Tomosov ostali mopedi(piaggio ciao/bravo, malaguti fifty) nimajo teh ploščic ampak samo številko okvirja
in ker je homologacijski kartonček od 2004 obvezen za nove mopede so tej podatki tam in ploščic tudi na Tomosih ni več...
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

automatik, franc.
Kakor hočeta. Slovenska homologacija striktno zahteva "Identifikacijsko številko na nalepki ali kovinski ploščici". Meni je povsem jasno kaj in kako. Kot vama, vendar zakon je zakon. Pojdi na tehničnega brez id. številke pa boš zmagal.
Če pa rabiš Id. številko za Tomosa pa pokliči 041 621 143 g. Janko
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jkanoni napisal/-a:automatik, franc.
Kakor hočeta. Slovenska homologacija striktno zahteva "Identifikacijsko številko na nalepki ali kovinski ploščici". Meni je povsem jasno kaj in kako. Kot vama, vendar zakon je zakon. Pojdi na tehničnega brez id. številke pa boš zmagal.
Če pa rabiš Id. številko za Tomosa pa pokliči 041 621 143 g. Janko
brez id. številke logično ne gre skoz tehnični, brez ploščice pa nevem za Tomose ker imam na obeh ploščico ma piaggio ciao ki nima ne ploščice ne nalepke tovarniško je šel skoz postopek registracije brez težav

vsekakor naj si zrihta eno ploščico sej to danes ni noben problem dobit
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Kje pa dobim oz. komu dam delati to ploščico? Sem danes malo zbrusil ploščico in ugotovil da je na ploščici vidna št. okvirja in št. serije.
Mgajvr
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Feb 19, 2017 1:11 am

Re: Uničena ploščica

Odgovor Napisal/-a Mgajvr »

tudi jaz nisem imel težav na tehničnem. je pa nalepka tolk uničena, da se ne vidi nobenega podatka več. pa tudi iščem mojstra da mi naredi tablico
Odgovori