Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Imam problem da mi motor deluje samo pod zaugom..problem se je pojavil ko sem naredu generalno,se pravi lezaji,semeringi,tesnila,bat..ko sem ga prvic vzgal deluje samo pod zaugom..za par sekund tudi normalno brez..ampak ga pocasi zmankuje..in pod nizkimi obrati ne funkcionira,na visokih bi se slo ma niti priblizno nima take moci kot pred generalno..vzge edino pod zaugom,brez ni varjante da vzge..gre za e90 agregat,pwk28 frgazr,selettra vzig..možno da me zajebava vzig?..ker je vse po nastavitvah enako kot prej ampak motor ne dela kot bi moral..probal sem razne dize,igle itd ma ni razlike nikjer..niti z vijakom za zrak ni efekta..sumim vzig..mi lahko prosim gdo bol natacno pove nastavitev tega vziga na sliki..za bilokaksno pomoc se zahvaljujem..lp
Priponke
DSC_0090.JPG
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Sem oznacu kje na statorju pridejo crtice..zdaj me pa zanima na katero nastavit predvzig..nevem kaj je crtica na špuli..lp
Priponke
sketch-1493970655377.png
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

kumr napisal/-a:Sem oznacu kje na statorju pridejo crtice..zdaj me pa zanima na katero nastavit predvzig..nevem kaj je crtica na špuli..lp
Nastavit ga moraš, na desno, modro, spodnjo črtico, ki si jo označil na statorju. Na rotorju imaš tudi eno črtico in, ko sti črtici na rotorju in statorju ravni, takrat imaš iskro. Nastavit ga moraš na 1.5mm pred Zgornjo Mrtvo Točko.

Ampak, če si rekel, da je vžig nastavljen enako kot prej, je problem v uplinjaču. Če se ne motim, potrebuješ večji dizo.
Poglej tudi, da ti kje ne "fouš zraka" vleče.

Lp!
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a kumr »

apn4m napisal/-a:
kumr napisal/-a:Sem oznacu kje na statorju pridejo crtice..zdaj me pa zanima na katero nastavit predvzig..nevem kaj je crtica na špuli..lp
Nastavit ga moraš, na desno, modro, spodnjo črtico, ki si jo označil na statorju. Na rotorju imaš tudi eno črtico in, ko sti črtici na rotorju in statorju ravni, takrat imaš iskro. Nastavit ga moraš na 1.5mm pred Zgornjo Mrtvo Točko.

Ampak, če si rekel, da je vžig nastavljen enako kot prej, je problem v uplinjaču. Če se ne motim, potrebuješ večji dizo.
Poglej tudi, da ti kje ne "fouš zraka" vleče.

Aha na spodnji da iskro..sem mislu da na zgornji..ja predvziga mam malo vec..okoli 2mm..bom nastavil na 1.5..semeringi so novi..na vplinjacu sem tudi dal nova tesnila ker sm lih imel repair kit doma..gume med vplinjacem in kolenom sem pa tut pogledal pa ni vidt zjahana..koleno je celo,umes novo tesnilo namazno z tesnilno maso..tako da nevem..al se uplinjacu zmesalo ali me pa res nekje ena malenkost zajebava :-D

Lp!
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Z 1.5 predvziga motor lepse laufa ampak na nizkih obratih brez zauga se skos ne..na obratih dela kot mora..na nizkih pa zajebava..iz 124 dize sm prsu na 100 pa je podobno..se ze mal bojim da bo motor zagrabu zaradi premajhne dize..svecka je pravilne barve..jutri probam z bing 21 pa da vidm
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

kumr napisal/-a:Z 1.5 predvziga motor lepse laufa ampak na nizkih obratih brez zauga se skos ne..na obratih dela kot mora..na nizkih pa zajebava..iz 124 dize sm prsu na 100 pa je podobno..se ze mal bojim da bo motor zagrabu zaradi premajhne dize..svecka je pravilne barve..jutri probam z bing 21 pa da vidm
lahko da je semering pri magnetu mal po strani. sm mev primer ko je motor normalno v obratih delu v nioskih pa je skos crkoval.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a A5f »

za tole je 100% krivo nekaj z vpinjačem pomoje nekje zrak vleče.
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Nikor ne resim problema..motor zalit,iskra je ampak ne uzge..mrzel ni varjante..topel uzge na zaug..nekje ga zrak zajebava..upam da jutr dobim en drug frgazr za probo..da vidim ce me moj heca
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Kako da je zalit? Če te zeza fouš zrak je zmes prerevna in svečka suha.... Bi stavil, da te zeza semering pri sklopki in pije olje iz menjalnika... :(
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Motor deluje samo pod čokom (zaugom)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Ne je bencin ker ga valda voham..semering pri sklopki sem 2x menjal v enem dnevu ker sm isto mislu..oba pa sta nova in dvomim da sta oba fuč
Odgovori