Tomos Avtomatik smerniki

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Sej na moji štirinajstki sem sedaj na istem, s tem da imam smernike vezane tako da mi utripneta oba istočasno in tako vse kar pošteno žmrkne, če pa stisnem še zavoro, je pa mrk :?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ja ampak na vsakem mopedu če ni na obratih malo mrkne elektrika tudi če so smerniki da utripajo izmenično, ker na minimumu ni 12V je manj, sej pomoje je tudi bolše da utripata izmenično :)
No on na A3 nima štop luči
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Smerniki ti bodo delovali le, če boš namesto navadnih žarnic uporabil LED diode. 1W moči je dovolj za vsak smernik. Mislim pa, da bi moral uporabiti usmernik za enosmerni tok.
oskarsonc
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Apr 19, 2017 8:12 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a oskarsonc »

Led žarnice nebodo potrebne, ker je sprednja luč 25W zadnja 5W in en žmigovrc 5W ker pa gorita 2 skupaj 10W. Vse skupaj je 40W tako da nebi smel biti problem :D
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

oskarsonc napisal/-a:Led žarnice nebodo potrebne, ker je sprednja luč 25W zadnja 5W in en žmigovrc 5W ker pa gorita 2 skupaj 10W. Vse skupaj je 40W tako da nebi smel biti problem :D
Ok. kakor hočeš!
oskarsonc
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Apr 19, 2017 8:12 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a oskarsonc »

Ma kdo kakšen načrt kako menjati to elektriko. Razmišljam da bi kupil nove žice(kable za elektriko) s smerniki za 12e. Pa je sigurno da bo pasalo 12V elektrika v Avtomatika? Lahko to menjam sam ali rakši dam servisetju za Tomos? Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

oskarsonc napisal/-a:Ma kdo kakšen načrt kako menjati to elektriko. Razmišljam da bi kupil nove žice(kable za elektriko) s smerniki za 12e. Pa je sigurno da bo pasalo 12V elektrika v Avtomatika? Lahko to menjam sam ali rakši dam servisetju za Tomos? Hvala za pomoč.
nima kaj bit, sej večina napeljave ostane enake.
napeljavo za smernike moraš narediti sam, ker tista za avtomatike je namenjena releju na 3 pine,
sej ni tako zahtevno iz releja greš na vhod stikala in potem iz stikala greš s kabli do smernikov(za levo skupaj in desno skupaj)
oskarsonc
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Apr 19, 2017 8:12 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a oskarsonc »

automatic_7 napisal/-a:
oskarsonc napisal/-a:Ma kdo kakšen načrt kako menjati to elektriko. Razmišljam da bi kupil nove žice(kable za elektriko) s smerniki za 12e. Pa je sigurno da bo pasalo 12V elektrika v Avtomatika? Lahko to menjam sam ali rakši dam servisetju za Tomos? Hvala za pomoč.
nima kaj bit, sej večina napeljave ostane enake.
napeljavo za smernike moraš narediti sam, ker tista za avtomatike je namenjena releju na 3 pine,
sej ni tako zahtevno iz releja greš na vhod stikala in potem iz stikala greš s kabli do smernikov(za levo skupaj in desno skupaj)
Aha. Bom poskusil sam to zamenjat. Ima mogoče kdo kakšen regulator napetosti, ker mi samo toše manjka?
Odgovori