Tomos Avtomatik smerniki

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

vš kaj naredi da sprobaš, na rele priključi rumen kabel od hupe in na drugi konektor kar direktno smernik in smernik na maso(okvir), pa boš najhitreje videl ali bo delalo ali ne
oskarsonc
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Apr 19, 2017 8:12 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a oskarsonc »

Ampak a ne bo to skurlo releja, ker sklepam da je narjen za enosmerno elektriko, Tomos pa se mi zdi da ima izmenično
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Na 6V elektriki ti ne bo nič skurilo, ampak tudi delalo ne bo... ;)
Če si kupil tomos rele za smerokaze, ki deluje tako da izmenjuje sprednjo/zadnjo žarnico, potem bi ti na 12v elektriki moralo delovati.
Če pa si kupil rele za avtomobile, potem ti ne bo delalo, saj je tomos elektrika izmenična in nima dovolj moči da bi utripale sprednja in zadnja žarnica skupaj...

Upam, da razumeš. Če pa boš še naprej gonil svojo, pa ne pričakuj da boš dobil pomoč.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
oskarsonc
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Apr 19, 2017 8:12 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a oskarsonc »

Prikljucil sem rele in smernike na pipko kot ste rekli in stvar je delovala ampak ko prizges luci stvar ne deluje vec- cisto malo. Ker ne mislim menjavat celotne elektrike ker je predrago in cisto ne znam, bom verjetno vgradil majhno 12V baterijo ki bo samo za zmigovce. Ali je to dobrq ideja?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

oskarsonc napisal/-a:Prikljucil sem rele in smernike na pipko kot ste rekli in stvar je delovala ampak ko prizges luci stvar ne deluje vec- cisto malo. Ker ne mislim menjavat celotne elektrike ker je predrago in cisto ne znam, bom verjetno vgradil majhno 12V baterijo ki bo samo za zmigovce. Ali je to dobrq ideja?
premočne žarnice imaš v smernikih, seštevek vseh žarnic na motorju mora biti malo več kot 17w (kolikor tvoja elektrika proizvede).A to si probal samo 1 smernik al 2 ?

tej releji na 2pina delujejo na bimetal, ko steče velik tok noter se žička ogreje in odmakne nato se ohladi in spet sklene kontakt tako da al je izmenična al enosmerna napetost je vseeno....

lahko daš baterijo ampak jo boš moral vsaketolko napolnit, ker tvoja elektrika pomoje nima dovol moči da bi polnila še majhno baterijo za smernike

tako imajo napravljeno na 6V elekriki E90 in automatiki A3 za ameriški trg, ker smernike rabiš samo občasno zato se med vožnjo polni baterija, če pa preveč časa pustiš smernike se baterija izprazni ker elektrika nima dovol moči za delovanje vsega.
oskarsonc
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Apr 19, 2017 8:12 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a oskarsonc »

Odločiv sem se da bom menjal na 12V. Na srečo sem zastonj dobil navitje in magnet in še eno stvar ki ne vem točno kaj je. Rabim še kaj?
Priponke
IMG_20170421_225514.jpg
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a prlek »

oskarsonc napisal/-a:Odločiv sem se da bom menjal na 12V. Na srečo sem zastonj dobil navitje in magnet in še eno stvar ki ne vem točno kaj je. Rabim še kaj?
Imam jas rele in regulator napetosti od alpinota, če rabiš za 12V. Pa tudi žmigavce mam.
oskarsonc
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Apr 19, 2017 8:12 pm

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a oskarsonc »

Rabil bi samo regulator napetosti, ker že imam rele sicrr je tak da bosta žmigovca utripala hkrati in ne izmenično. Je to lahko problem?
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ne sam lahko, je, ves štrom ti bo "žmirkal" (25W žaromet, 5W zadnja, ne vem, 2W osvetlitev števca, 20W žmigovci, pa zračunaj...). Trenutno sem sam na istem, čakam, da spraznim kestl, da zamenjam rele žmigovcev in kablovje, da bo potem vse mal bolj normalno.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Avtomatik smerniki

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

niti ne ta 12V elektrika na sliki ima 50W,
torej na A3 avtomatiku nima drugega kot 25W sprednji žaromet, 5W zadnji in ostane dovol da posvetita še 2 smernika z 10w žarnicami.
Odgovori