Tomos avtomatik a5 ne vzge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
moto4ever
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 11, 2012 9:08 pm

Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a moto4ever »

Pozdravljeni, imam vprasanje in sicer glede tomos avtomatika...naredil sem servis ker motor ni vzgal (ni prisel bencin do bata) in sem sumil semeringe torej so sedaj v masini novi lezaji semeringi tesnila bat..vendar motor se vedno ne vzge. Zanima me kje bi lahko tical vzrok, sumil sem tudi lamele ker so bile videti dotrajane ter sem jih menjal...vendar ne pomaga, bencin se vedno ne pride do bata...fergazer spucan itd.
Upam da mi bo kdo znal pomagati, hvala
lp
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a Pich »

Kako to misliš "bencin ne pride do bata"? Po čem sklepaš? Če je to res in, če je uplinjač res očiščen, potem je lahko problem samo v plovcu.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
moto4ever
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 11, 2012 9:08 pm

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a moto4ever »

Ja ce kurblas in kurblas je vedno sveca mokra...u mojmu primeru pa kurblas in kurblas pa je sveca se vedno suha...
Bom se enkrat pogledal ferg..hvala za nasvet
lp
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a A5f »

par kaplic bencina daj skozi luknjo od svečke v cilinder, če bo vžgal te res vplinjač heca
moto4ever
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 11, 2012 9:08 pm

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a moto4ever »

Na tak nacin kresne ja...
lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

moto4ever napisal/-a:Na tak nacin kresne ja...
preveri če pride sploh bencin iz pipice .... lahko da je zadelana od smeti sicer je problem v fergazerju
moto4ever
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 11, 2012 9:08 pm

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a moto4ever »

Pipica je ok...do ferga pride naprej pa ne... :) mi zna kdo povedat kaj je sploh fora lamel? Ker sem malo bolj trde sorte :p
lp
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a Berty »

Če se nebom zmotil: brez lamel ko bat vsisuje naredi podtlak in zato gre mešanica bencina + zrak iz vplinjača v cilinder. Ko gre bat od ZML navzdol zapre vsisni kanal in podtlak je prekinjen, če je kanal narobe spiljen tudi nekaj te mešanice porine nazaj (vidimo/čutimo na roki da vplinjač pljuva kjer gre zrak not). Naloga lamel je da jih v času vsesovanja podtlak odpre in potegne mešanico v cilinder, ob vračanju pa se zaprejo in (nevem če je to točno :?: ) pritisk ostane med vsisnim kanalom in lamelo. Kako to pomaga pri naslednjem taktu nevem... :D
Upam da sem razumljivo napisal in da ni kaj od tega bogokletje lamelne tehnologije :?
APN4M 83'
moto4ever
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 11, 2012 9:08 pm

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a moto4ever »

Aaha hvala..nekaj v tem smislu sem si tudi sam razlagal...torej ce vzamem lamele stran naceloma nebo delalo?
lp
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos avtomatik a5 ne vzge

Odgovor Napisal/-a A5f »

enkrat sem dobil moped brez lamel k jih je en "mojster" odstranil moped je vžgal pod štandgasom je laufal ko si dal gas je zadaj začelo bencin vn metat pa ugasnil je...
Odgovori