Navita ctx mašina

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

kaj pa elko ali vertex bati, so te kaj boljsi od meteorjev?
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Sam sem vedno uporabljal meteor bate, sicer pri 50 ccm (bat fi 39mm) in alu cilindrom z nikasilom (franco morini). Toleranca je bila med 4 in 5 stotink. Nikoli nobenih težav. Iskusenj z 46 oz. 48 meteor bati pa nimam.
Dking
zariban cilinder
Prispevkov: 127
Pridružen: To Okt 27, 2015 7:54 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Dking »

Ako koristiš gocart bate (vertex) obavezno 9 stotih!
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Dking napisal/-a:Ako koristiš gocart bate (vertex) obavezno 9 stotih!
Ampak to je če imaš narejeno gus pušo v cilindru.(100ccm kart bati fi 50mm)

Jaz sem imel meteor bate v ctx masini, dokler je bilo 12hp-10krpm(manjši izpušni kanal), je bil bat zadovoljiv, le malo večja obraba zgornjega obročka. Potem sem ko se je cilinder dodelalo 16,5hp-12krpm (večji izpušni kanal) pa mi je 2x utrgalo obroček, v obdobju cca40ur. Škode na cly skoraj ni bilo, samo bat in glavo je stolklo. Razlog pa je verjetno tako kot je @macula napisal: prevelika koničnost bata, zato se zvrača v izpušni kanal.

Jaz sem imel z meteorjem zračnost med batom in cly 4-5 stotink in je pri 130°C merjenih med rebri cilindra, začelo malo grabit. Ampak tako velika temperatura je ekstrem.

Najbolje da najdeš od kakšnega kros motorja bat, ki ustreza vrtini 48mm, oziroma najdeš najbližji večji bat in postruzis cilinder, ter daš nov nikasil (e90 cly so ponavadi ze precej obrabljeni, ker je pac motor 40 let star), z slednjim boš dolgoročno sigurno najbolj zadovoljen.

Lp, Gašper
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

Takole, pred kratkim sem zvedel da negdo v Italiji obnavlja nikasil za 140€ zato bom dal noter meteor, ker ga imam doma in naj dela dokler bo pac delalo, potem bom dal cilinder na obnovo nikasila in na fi50mm oz. 52mm, noter pa gokard oz. kros bat. Zanima pa me, ce bo originalna ctx sklopka to prenesla in ce ne kaj je treba narest da bo in kaksne lezaje za gred priporocate.
Hvala ze v naprej za odgovore in mnenja.
Lp.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tomos apn 6 napisal/-a:Takole, pred kratkim sem zvedel da negdo v Italiji obnavlja nikasil za 140€ zato bom dal noter meteor, ker ga imam doma in naj dela dokler bo pac delalo, potem bom dal cilinder na obnovo nikasila in na fi50mm oz. 52mm, noter pa gokard oz. kros bat. Zanima pa me, ce bo originalna ctx sklopka to prenesla in ce ne kaj je treba narest da bo in kaksne lezaje za gred priporocate.
Hvala ze v naprej za odgovore in mnenja.
Lp.
Sklopko dodatno podloži z vmesnimi platami zadaj še, da je bolj stisnjeja skup pa okrog šalice naredi neko pušo, da ne razmeče po mašini repkov od lamel, ko jih oz. če jih potrga. Obvezno še zavari tisti del šalice kjer gre na gred. Ležaje pa lahko daš c3 nimaš kaj falit, jih sam uporabljam v vseh motorjih, tudi v tisti naviti mašini pa še sedaj v tej bodo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Mgajvr
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Feb 19, 2017 1:11 am

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Mgajvr »

jaz sem dal cilinder obnovit v anglijo. skupaj z varjenjem me je koštalo 180€ se da pa samo za obnovo nikasila zrihtat za okol 150€. dela pa firma http://www.langcourt.com/
sem pa to delal preko enega znanca
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Če si spremisliš in kupiš novo gred majo frcomoto zdej na zalogi rito race gredi za ctx/e90.
tomos 4 life
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

Mgajvr napisal/-a:jaz sem dal cilinder obnovit v anglijo. skupaj z varjenjem me je koštalo 180€ se da pa samo za obnovo nikasila zrihtat za okol 150€. dela pa firma http://www.langcourt.com/
sem pa to delal preko enega znanca
Kako ste pa naredili z transportom?
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Mgajvr
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Feb 19, 2017 1:11 am

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Mgajvr »

kar se tiče transporta, je vse on uredil. ker dokaj pogosto pošilja na popravilo več vrst cilindrov za krose. traja pa ponavadi kak mesec, da dobiš nazaj obnovljenga
Odgovori