Navita ctx mašina

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

Pozdravljeni,
sestavljam ctx mašino z piljenim e90 cilindrom ki naj bi iz sebe dal 18 konjskih moči, zanima me katera gred bi to zdrazala in kaksno mnenje imate o meteor batih za omenjen cilinder?
Lp.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Tomos apn 6 napisal/-a:Pozdravljeni,
sestavljam ctx mašino z piljenim e90 cilindrom ki naj bi iz sebe dal 18 konjskih moči, zanima me katera gred bi to zdrazala in kaksno mnenje imate o meteor batih za omenjen cilinder?
Lp.
frcomoto bo dal kmalu na prodajo tiste športne gredi tudi za ctxe90 mašine. konatktiraj Voduška
tomos 4 life
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

tomostuner napisal/-a:
Tomos apn 6 napisal/-a:Pozdravljeni,
sestavljam ctx mašino z piljenim e90 cilindrom ki naj bi iz sebe dal 18 konjskih moči, zanima me katera gred bi to zdrazala in kaksno mnenje imate o meteor batih za omenjen cilinder?
Lp.
frcomoto bo dal kmalu na prodajo tiste športne gredi tudi za ctxe90 mašine. konatktiraj Voduška
Kaksne gredi, znamka, cena?
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

rito race. cena pa okrog 130E
tomos 4 life
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Kupiš ojnico od yamahe, daš preprešat,centrirat,balansirat....pa imaš top gred, moje mnenje.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

DaNiLo napisal/-a:Kupiš ojnico od yamahe, daš preprešat,centrirat,balansirat....pa imaš top gred, moje mnenje.
Katere jamahe, kje se to kupi in cena?
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tomos apn 6 napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:Kupiš ojnico od yamahe, daš preprešat,centrirat,balansirat....pa imaš top gred, moje mnenje.
Katere jamahe, kje se to kupi in cena?
Od yamahe yz85, cena pa je 97€.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

tomostuner napisal/-a:rito race. cena pa okrog 130E
130€ je ta navadna , one bodo mal dražje baje ... čakam jst tud to E90 gred
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

tomosprinter18 napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:rito race. cena pa okrog 130E
130€ je ta navadna , one bodo mal dražje baje ... čakam jst tud to E90 gred
Sem se raje odlocil za jamahino ojnico bol ziher po mojem mnenju. Zanima me samo se to ce je vredno dajat meteor bat noter ali sami uporabljate kaksne boljse. Lp.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Navita ctx mašina

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz sem trenutno dal v eno e90 mašino barikit bat iz emota fi48mm (47,97). Mašina je predelana na 14 konjev. Bat ima sornik 12mm, zato potem kompenziraš z drugačnim ležajem, ki se ga tudi dobi na emotu. Ima en obroček. Je pa problem, ker je bat samo v tej dimenziji ter 48,95 tako da moraš skoraj vedno dat cilindru na novo nanesti nikasil. Vsaj pri meni imajo 4je e90 cilindri ki sem jih meril vsi mero od 48,07 do 48,12, kar je preveč. Razdalja med centrom sornika in robom bata je po višini 25mm, nevem koliko ima e90 v originalu. Jaz bom itak kompenziral z glavo, ki se vsede v cilinder, tako da mi to ni problem. Ta bat bom uporabil na eni mašini, ki je najprej delovala na meteor bat, pa mu je počil obroček, ki je skoraj uničil cilinder. Meteor bati naj bi imeli prevelik konus, ker so delani za gus cilindre, zato ga navrhu kipa sem in tja in obroček poči. Meni je počil pri nadmeri cilindra 0,07mm. Če se ne motim, so obročki na meteor batih pokali tudi Vidu in Mahkoti.
Če boš res naredil 18 konjev, potem mislim, da ta bat ni primeren, ker ima 12mm sornik. Odvisno je pa seveda od navora.

Sem predlagal lastniku emota, da bi bilo dobro narediti takšne bate z 14mm sornikom, ker se jih potrebuje za e90 mašine, ampak mora naročiti minimalno 100 komadov, kar pa tudi zanj ni malo, tako da to ne verjamem da bo kmalu dostopno.

Edit: še link:
http://www.emot.nl/products.php?section_id=26
Glej bat uni 48mm
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori