Težava A3 MS-Tomos

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
STR
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Avg 19, 2016 11:45 pm

Težava A3 MS-Tomos

Odgovor Napisal/-a STR »

Pozdravljeni,
imam sledečo težavo. Na Tomosu A3 MS(avtomatik) se, tedensko ali še manj "razštela" vžig. Moped takrat ne vžge, potem ga spet nastavim in deluje par dni in spet več ne. Preveril sem tudi vse kable in vidnejših znakov, da bi bilo kaj narobe ni. Zanima me kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala in lep pozdrav!






Slovenian Tomos Riders(S.T.R.)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Težava A3 MS-Tomos

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

dovolj zategneš vijake ki držijo ploščo?
A se vedno razštela na isto mesto?
Kajla magneta je ok?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Težava A3 MS-Tomos

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

STR napisal/-a:Pozdravljeni,
imam sledečo težavo. Na Tomosu A3 MS(avtomatik) se, tedensko ali še manj "razštela" vžig. Moped takrat ne vžge, potem ga spet nastavim in deluje par dni in spet več ne. Preveril sem tudi vse kable in vidnejših znakov, da bi bilo kaj narobe ni. Zanima me kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala in lep pozdrav!

Slovenian Tomos Riders(S.T.R.)
Verjetno ti magnet drgne v kotvo navitja. Preveri zračnost. Sicer boš pa videl na kotvi, če je zdrsana. Magnet se zaradi drgnenja v kotvo navitja hitro razmagneti.
STR
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Avg 19, 2016 11:45 pm

Re: Težava A3 MS-Tomos

Odgovor Napisal/-a STR »

Vse je tak kot mora bit. Pa se vseeno vedno razštela. En dan ravno ne prime gas na začetku, drugi dan sploh vžge več ne.


Slovenian Tomos Riders
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Težava A3 MS-Tomos

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

STR napisal/-a:Vse je tak kot mora bit. Pa se vseeno vedno razštela. En dan ravno ne prime gas na začetku, drugi dan sploh vžge več ne.


Slovenian Tomos Riders
Preglej če so platine dovolj prišravfane. Vžig se sam od sebe ne more razštelati. Nekaj si ga polomil.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Težava A3 MS-Tomos

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

jkanoni napisal/-a:
STR napisal/-a:Vse je tak kot mora bit. Pa se vseeno vedno razštela. En dan ravno ne prime gas na začetku, drugi dan sploh vžge več ne.


Slovenian Tomos Riders
Preglej če so platine dovolj prišravfane. Vžig se sam od sebe ne more razštelati. Nekaj si ga polomil.
Meni se je zgodilo da so platine na osi zaribale, najprej je težko vžigal, ptem je včasih kar med delovanjem ugasnil, na koncu pa so platine ostale odprte in ni več vžgal.
LP
STR
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Avg 19, 2016 11:45 pm

Odgovor Napisal/-a STR »

Hvala
Odgovori