Flexer prenosi

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

Pozdravljeni,

Na svojem mopedu, Tomos Flexer bi zamenjal zobnike oz. Prenose. Sedaj imam še v originalu, z zobnikom 33.
Zamenjal bi ga z zobnikom ki ima 28 zob, zanima me ali se bo hitrost za kaj km/h povečala ? (Približno)
Zanima me pa tudi, kako skrajšati verigo. Na verigi imam varovalko oz. Zatič ki drži verigo skupaj.
Vendar nevem, za koliko členov moram skrajšati verigo ker je manjša, samo za 5 zobov.
In kako je zmanjšati ?

Lep pozdrav, in hvala za pomoč ! :)
:D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

MikiGameR napisal/-a:Pozdravljeni,

Na svojem mopedu, Tomos Flexer bi zamenjal zobnike oz. Prenose. Sedaj imam še v originalu, z zobnikom 33.
Zamenjal bi ga z zobnikom ki ima 28 zob, zanima me ali se bo hitrost za kaj km/h povečala ? (Približno)
Zanima me pa tudi, kako skrajšati verigo. Na verigi imam varovalko oz. Zatič ki drži verigo skupaj.
Vendar nevem, za koliko členov moram skrajšati verigo ker je manjša, samo za 5 zobov.
In kako je zmanjšati ?

Lep pozdrav, in hvala za pomoč ! :)
kupiš zobnik zamenjaš, pomeriš z ketno koliko členov moreš stran vzet ... vzameš pilo odbrusiš tam glavico štifta ... štift pade vn sestaviš nazaj skup ...razumet moreš sam princip kako gre ketna skupaj

en primer (ni tomos)
Slika
stupi
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Sep 22, 2013 1:37 pm

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a stupi »

ob nespremenjenih končnih obratih motorja bo z zmanjšanjem zadnjega zobnika iz 33 na 28 zob hitrost približno 10 km/h višja.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

stupi napisal/-a:ob nespremenjenih končnih obratih motorja bo z zmanjšanjem zadnjega zobnika iz 33 na 28 zob hitrost približno 10 km/h višja.
problem je samo ker gre za zablokirano avtomatik mašino in pri asdasd se je to izkazal za slabo ker je zgubil na pospeških kar precej... treba v račun vzet da je mašina v osnovi zablokirana in so prenosi nekje na koncu kar bi se zamenjal pri predelavah ... res je šlo bo hitreje... samo sam motor bo manj vozen z manj pospeški ...
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

Na mašini imam, že odstranjenih par blokad.
To pa so:

- Cevka iz airbox-a odstranjena
- Vpljinjač 14/12 namesto 14/9
- Iz sesalnega kolena odstranjena puša
- Bat meteor 38mm z luknjami, ni (L)
- Navadno tesnilo med cilindroma

Končna hitrost, 30-35 km/h vendar zelo zelo traja da pride, do končne hitrosti. Tako da bi najraje da pride do 35 km/h hitreje al pa vsaj do 40 km/h.
Vem da bi rabil menjati tudi izpuh ki ga imam doma od A3. Vedar sem potem že glasnejši in bolje upadljiv za policiste. Upam da imam, dosti blokad odstranjenih za predelavo do 35-40 km/h. :)
:D
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a propero1 »

MikiGameR napisal/-a:Na mašini imam, že odstranjenih par blokad.
To pa so:

- Cevka iz airbox-a odstranjena
- Vpljinjač 14/12 namesto 14/9
- Iz sesalnega kolena odstranjena puša
- Bat meteor 38mm z luknjami, ni (L)
- Navadno tesnilo med cilindroma

Končna hitrost, 30-35 km/h vendar zelo zelo traja da pride, do končne hitrosti. Tako da bi najraje da pride do 35 km/h hitreje al pa vsaj do 40 km/h.
Vem da bi rabil menjati tudi izpuh ki ga imam doma od A3. Vedar sem potem že glasnejši in bolje upadljiv za policiste. Upam da imam, dosti blokad odstranjenih za predelavo do 35-40 km/h. :)
Izpuh od A3 pa res ni preglasen.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

Če nima notri dušilca in ima samo, pokrovček ti povem da je malo tišji od Master izpuha. (Seveda pri končni, hitrosti). Je pa tudi upadljiv za policaje, ker nima "krivine" na začetku. In pa motor ni videti več originalen. Predelal ga pa nebi ker, nov pride okoli 80€. Rabljeni pa so zamašeni. Če pa dam dušilec notri je malo tišji ampak skoraj enak kot original, res da bo šel malo več vendar se ne splača reskirati. Za tistih 35 km/h, sicer bi pa raje to pustil in zamenjal samo zobnik. Meni je čisto dovolj 35 km/h. Tudi kak km/h + nebi nič škodil.

Lp!
:D
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

MikiGameR napisal/-a:Če nima notri dušilca in ima samo, pokrovček ti povem da je malo tišji od Master izpuha. (Seveda pri končni, hitrosti). Je pa tudi upadljiv za policaje, ker nima "krivine" na začetku. In pa motor ni videti več originalen. Predelal ga pa nebi ker, nov pride okoli 80€. Rabljeni pa so zamašeni. Če pa dam dušilec notri je malo tišji ampak skoraj enak kot original, res da bo šel malo več vendar se ne splača reskirati. Za tistih 35 km/h, sicer bi pa raje to pustil in zamenjal samo zobnik. Meni je čisto dovolj 35 km/h. Tudi kak km/h + nebi nič škodil.

Lp!
Imam izpuh od A3, z dusilcom noter, pa me policaji niti ne gledajo...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

še poštarji imajo na flexerjih A3 avspuhe, vsaj pri nas sem jih že videl :)
MikiGameR
batzajla
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Avg 19, 2015 2:58 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Flexer prenosi

Odgovor Napisal/-a MikiGameR »

Imajo starejše modele flexer-ja, kateri imajo dušilec prilagojen (homologiran) za 25 km/h in ni isti dušilec kot pri a3. Ta dušilec ki je pa je notri ga težko izvleči ven kot pa samo pri a3 ko izvlečeš "frulo" in imaš že resostančni izpuh :) :) :lol:
:D
Odgovori