Marzocchi PBS series

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Marzocchi PBS series

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Pozdravljeni,

naletel sem na tezavo in me zanima, ce bi jo kateri znal resit in pomagat. Gre se za zadnji amortizer za Tomos CTX 80 Marzocchi PBS series.

Obnavljam to vrsto amortizerja (original ctx amortizer -dolzine 220mm pri max. Rastezku med sredisci uh) in sem naletel da ga nemorem odpret in sicer batnice od cilindra saj potrebuje menjavo tesnil in ciscenje notranjosti ter ponovno cinkanje in barvanje.

Zanima me ce kateri ve kako naj spravim narazen, ker je na spodnji strani pri uhi zavarjeno, na zgornji pa zapognjeno. Pravtako me zanima ce ima kateri kak tak nov ali odlicno ohranjen amortizer oz. Ce se lahko na katerokoli firmo obrnem da bi mogoce amortizer meli (italija..nemcija..).

Prosim za odgovorje.

L.p
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Marzocchi PBS series

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

zanek46 napisal/-a:Pozdravljeni,

naletel sem na tezavo in me zanima, ce bi jo kateri znal resit in pomagat. Gre se za zadnji amortizer za Tomos CTX 80 Marzocchi PBS series.

Obnavljam to vrsto amortizerja (original ctx amortizer -dolzine 220mm pri max. Rastezku med sredisci uh) in sem naletel da ga nemorem odpret in sicer batnice od cilindra saj potrebuje menjavo tesnil in ciscenje notranjosti ter ponovno cinkanje in barvanje.

Zanima me ce kateri ve kako naj spravim narazen, ker je na spodnji strani pri uhi zavarjeno, na zgornji pa zapognjeno. Pravtako me zanima ce ima kateri kak tak nov ali odlicno ohranjen amortizer oz. Ce se lahko na katerokoli firmo obrnem da bi mogoce amortizer meli (italija..nemcija..).

Prosim za odgovorje.

L.p
Daj sliko da vidim kako je narejeno. Če se ne motim se da v skrajni sili odstružit zapognjen del in zraven privarit pušo z navojem.
Lp
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Marzocchi PBS series

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Slika

To je oznaceno kjer je zapognjeno.. zelim pa obdrzat cimbolj original.

L.p
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Marzocchi PBS series

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Amortizer tehnologija podvozij jih obnavlja. Vem da so ga nekomu s foruma obnovili, samo se ne morem spomnit komu..
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Marzocchi PBS series

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Je ze dogovorjeno za tja ja..
Odgovori