Avtomatik a3 problemi

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Pozdravljeni! Pri mojem a3 se je začel pojavljati čuden problem. Ko motor vžgem, dela normalno in se lahko v klanec vozim okoli 700m nato začne zacukavati in takoj crkne. Nato počakam 10 sekund in ga vžgem in nato spet dela za recimo 100m. Nato crkne in spet moram počakati okoli 10 sekund da vžge in spet dela 100m normalno in to se ponavlja. Če vozim pa po klancu navzdol ali pa po ravnini tega problema ni. Poskušal sem že očistiti uplinjač in filter, batni obročki in bat so skoraj novi, prav tako izpuh, tako da bi rekel da tudi izpuh ni zamašen. Ve kdo kaj bi bil problem?
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Isto dela tudi meni ampak ne vedno. Sam sumim na pregrevanje torej je nekaj narobe z svečko oz. vžigom.
Poskusi z močnejšo svečko.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Čudno se mi zdi, ker je to kar naenkrat začelo delati, prej z isto svečko ni bilo problema. Pregrevanje pa verjetno ni krivec, saj se po 700m verjetno nemore tako močno segreti...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matej2212 napisal/-a:Čudno se mi zdi, ker je to kar naenkrat začelo delati, prej z isto svečko ni bilo problema. Pregrevanje pa verjetno ni krivec, saj se po 700m verjetno nemore tako močno segreti...
v klanec nimaš hlajenja ... a3 že tako ni biu znan po dobrem hlajenju ... zato ima tud a35 večja rebra ;)
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Preden so začeli problemi sem lahko naredil tudi 3km v klanec brez problema, tako da dvomim da je to problem...
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Si očistil tudi filter na pipici v rezervoatju? Na starejših automatikih rjavi notranjost rezervoarja in potem rja zamaši filter na pipici za gorivo. Mogoče ti crkne, ker bencin zaradi zamašenega filtra ne priteka dovolj hitro v uplinjač. Po 10 sek se spet malo nateče. Po ravnem in hribu navzdol troši manj goriva, kot v hrib.
Jaz imam podobne težave, 1x letno moram očistit filter pa pipici in spet gre.
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Ne, tistega filtra nisem očistil. Jutri pogledam in sporočim...
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Danes sem pogledal in očistil filter, ki pa ni bil močno umazan. Sčistil sem ga in motor dela kot nov. :D Hvala. :D Če bo še kaj težav sporočim...
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Avtomatik a3 problemi

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Tudi pri meni ni kaj prida umazan. V spodnjem delu, cca 0,5-1cm se nabere rjava svinjarija od rje (kot nek droben pesek, bolj prah) in že so težave tu.
Odgovori