Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Začelo se je takole: ob startanju je začela štekat ročica za nožni zagon. Razdrl sem desno stran in ugotovil, da je zvita/deformirana zavorna vzmet na zagonskem mehanizmu. Ker nisem imel rezervne, sem jo nekako poravnal v staro obliko in sestavil nazaj. Brez potrebe sem razstavil še zobnik z valjčki. Vse sem sestavil nazaj, vprašaj feder vstavil nazaj pod kotom 90 in jo lepo namestiv v utor in vse sestavil nazaj.
Ko motor laufa in grem z mopedom ritensko, se občasno čuti, da se v manjalniku nekaj zatika. Vse sem še enkrat razdrl in ponovno zložil skupaj, pa se dogaja enako.
Kje bi lahko bil problem? Vprašaj feder izgleda v redu in ob montaži, preverjeno, lepo postavi zobnik in valjčke. Mogoče zavorna vzmet, ki sem jo popravljal?
Sicer pa nimam pojma, zakaj mi je zvilo/deformiralo zavorno vzmet? V glavnem, naenkrat je brez vzroka začel štekat kurbl in ko odprem, najdem zvito/deformirano zavorno vzmet.
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

A res nobenemu ni jasno (tudi meni ne), kaj bi lahko šlo narobe????
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zlatko83 napisal/-a:A res nobenemu ni jasno (tudi meni ne), kaj bi lahko šlo narobe????
lahko, da je kaj pri sklopki ... ko je meni "razneslo" lamele v sklopki je blokiralo pri potiskanju motorja nazaj... kako dela sicer ? prestavljanje? kaj rožlja pri sklopki ? je veriga preveč napeta ? ko se usedeš na moped mora imet cca 1cm gor dol
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Ne, vs to štima. Sem imel razdrto, ker sem menjaval semering, pa sem našel še deformirano zavorno vzmet. Imel sem tudi narazen valjčke, sem sestavil, pa spet razstavil in ponovno natančno vse zložil skup, pa isto.
Ne vedno, ampak precej pogosto, ko grem nazaj, kot da se nekaj zatika in spet spusti. Enako je, če mašina laufa ali ne.
Kot, da bi se zatikalo pri valjčkih ali zagonskem zobniku.
Sem pa popravljal zavorno vzmet, mogoče sem jo preveč (ali premalo) stisnil????
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zlatko83 napisal/-a:Ne, vs to štima. Sem imel razdrto, ker sem menjaval semering, pa sem našel še deformirano zavorno vzmet. Imel sem tudi narazen valjčke, sem sestavil, pa spet razstavil in ponovno natančno vse zložil skup, pa isto.
Ne vedno, ampak precej pogosto, ko grem nazaj, kot da se nekaj zatika in spet spusti. Enako je, če mašina laufa ali ne.
Kot, da bi se zatikalo pri valjčkih ali zagonskem zobniku.
Sem pa popravljal zavorno vzmet, mogoče sem jo preveč (ali premalo) stisnil????
o kakšni vzmeti je sploh govora ? tisti na kurblu al kje ? tista ni pomembna je lahko brez ... edino če si jo preveč poravnal in je mogoče kurbl v napačnem položaju ampak mislim da nima vpliva saj če ti tista vzmet crkne se ti pač kurbelj ne vrača v prvotno pozicijo ampak visi dol ...
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Za tole vzmet gre
Slika

V ožjem delu je bila zvita, kot da je nekam zadela in se zvila. posledično je štekal kurbl. Sem jo zravnal v (približno) prvotno obliko in montiral nazaj.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zlatko83 napisal/-a:Za tole vzmet gre
Slika

V ožjem delu je bila zvita, kot da je nekam zadela in se zvila. posledično je štekal kurbl. Sem jo zravnal v (približno) prvotno obliko in montiral nazaj.

probaj zamenjat z drugo ... to je drobiž pa boš videl če je rešilo problem :)
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Ja sem razmišljal, pa je v nobeni spletni trgovini ne najdem, sam vprašaj fedro imajo :?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zlatko83 napisal/-a:Ja sem razmišljal, pa je v nobeni spletni trgovini ne najdem, sam vprašaj fedro imajo :?
kupi rabljeno ... napiši pod oglase boš dobil ;)
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Automatik A35 menjalnik-kurbl šteka

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Bom šel v akcijo. A se kateremu forumašu valja tale fedra in je ne potrebuje?
Odgovori