Apn 6 ne vžge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Pozdravljeni! Od prijatelja sem dobil za džabe apn 6, ki ne vžge. Sčistil sem uplinjač in zamenjal mešanico z novo. Nekaj časa sem ga poskušal vžgati na zalet in ko mi je po dolgem času vžgal sem se začel voziti in se vozil približno 2km brez problema. Nato sem se prenehal voziti, in ko sem spet hotel iti na en krog z motorjem spet ni vžgal. Motor ima iskro, ampak ko se spustim na zalet ne vžge in samo "prdi". Če pa dam v prvo in imam obrate vžge in deluje, vendar se potem ko se ustavim izklopi. Svečka je mokra, zato mislim da jo zaliva. Kaj naj naredim?
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a apn4m »

[quote="matej2212"]Pozdravljeni! Od prijatelja sem dobil za džabe apn 6, ki ne vžge. Sčistil sem uplinjač in zamenjal mešanico z novo. Nekaj časa sem ga poskušal vžgati na zalet in ko mi je po dolgem času vžgal sem se začel voziti in se vozil približno 2km brez problema. Nato sem se prenehal voziti, in ko sem spet hotel iti na en krog z motorjem spet ni vžgal. Motor ima iskro, ampak ko se spustim na zalet ne vžge in samo "prdi". Če pa dam v prvo in imam obrate vžge in deluje, vendar se potem ko se ustavim izklopi. Svečka je mokra, zato mislim da jo zaliva. Kaj naj naredim.


Prvo spucaj filter uplinjača in povej št. Dize...

Lp!
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Filter uplinjača je ves zmečkan, zgleda pa kot neka mrežica. Kje pa se nahaja diza v bingu?
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a apn4m »

matej2212 napisal/-a:Filter uplinjača je ves zmečkan, zgleda pa kot neka mrežica. Kje pa se nahaja diza v bingu?
ufff...priporočam ti nov filter, če ni preveč hudo ali spucaj mrežico in daj lepo nazaj, not diza je pa zlate medaninaste barve tisti 6-kotn ""šrauf""...
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Hvala ti apn4m za pomoč, vendar sem ga peljal k sosedu, ki je ugotovil da so platine prebile iskro in bom zato nabavil nove!
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a apn4m »

matej2212 napisal/-a:Hvala ti apn4m za pomoč, vendar sem ga peljal k sosedu, ki je ugotovil da so platine prebile iskro in bom zato nabavil nove!

Aha np do tam bi že prišla počasi... ;)...


Lp!
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Kakšno olje pa moram dati v menjalnik in kje se ga nalije?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Berty »

Olje je 10-40W, dobi se ga na skoraj vseh bencinskih servisih pa tudi v železninah, Copex-u,... (zadostovalo bo pa tudi kako drugo mašinsko olje, jaz sem nekaj časa imel kar traktorskega od Zetorja pa je čisto lepo delalo ;) )
Na desni strani motorja je na zadnjem delu črn pokrovček, ki ga izvlečeš (lepo razviden tule:http://www.njuskalo.hr/image-bigger/mot ... 025484.jpg)
Tole je merica za olje
Tole je merica za olje
1988-400x400.png (626.46 KiB) Pogledano 3251 krat
Na tej merici imaš indikator do katere višine mora bit (do + to pa je 3dcl).
APN4M 83'
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a apn4m »

V mašino lahko daš tudi oljčno olje pa ti nebo nič poškodovalo drugače ja, jaz imam hidravličnega ampak 4dcl...


Lp!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn 6 ne vžge

Odgovor Napisal/-a macula »

apn4m napisal/-a:V mašino lahko daš tudi oljčno olje pa ti nebo nič poškodovalo drugače ja, jaz imam hidravličnega ampak 4dcl...
Lp!
Lojze-si, zdaj veš zakaj eni menjavajo ležaje kot gate.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori