BT 50 - nekaj vprašanj

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
mtl_slo
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe Apr 29, 2016 11:09 am

BT 50 - nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a mtl_slo »

Imam nekaj vprašanj glede BT 50.
1.) Koliko zahtevno je razstavit vplinjač (BING), ga očistit in ga potem nazaj sestavit? Je potrebno na kaj pazit, ga potem nastavljat ali je več ali manj razstavi/sestavi, kot pri automatik Encarvi vplinjaču?
Torej vprašanje je sledeče: motor dela relativno ok, vendar ni bil v svojih 30-ih letih nikoli očiščen, razstavljen. Ali ga pustim pri miru ali lahko mirno razstavim in ko ga bom sestavil nazaj, bo spet delal v redu? Nimam ravno dveh levih rok. :lol:
2.) Motor v nižjih vrtljajih nekoliko duši, tam pri 6000 (po števcu vrtljajev, koliko je to res, pa ...) pa lepo potegne in se potem vrti normalno. Po cca. 10 minutni vožnji je bil cilinder zelo vroč, praktično ga nisi mogel prijeti z roko, zunaj je bilo 15 stopinj. Je to normalno ali so to morda znaki, da je bil pregret? Noter je sicer serijski 38 bat.
3.) Se da dobiti nov prednji disk in ploščice?
4.) Motor bi imel za kakšno kratko nedeljsko vožnjo, ne maram pa turirajočih zadev. Če je tisto zgoraj normalno (točka 2), se da kaj narediti, da bi zadeva tudi pri nižjih vrtljajih kaj več dala od sebe. Poudarjam, da ni namen, da zadeva trga in me neke končne hitrosti, itd. ne zanimajo. Le, da bi bil lažje vozen...

PS: Ima morda kdo BT-ja v dobrem stanju doma? Namreč kupujem zadevo, pa bi rad prej sprobal dobrega, da znam potem primerjat. Primorska ali Ljubljana bi bilo super. Nekaj sem jih šel že gledat, pa ta primerjava ni bila potrebna, da sem ugotovil, da je zadeva bolj kot ne žalost. :lol:
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: BT 50 - nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

1. Ni posebno zahtevno, notri sta dve dizi, plovček, igla plovčka.. Nič kaj posebnega. Če ga že imaš namen čistiti, potem mogoče nesi nekam na ultrazvočno čiščenje :)
2. Mogoče predvžig?
3. Ploščice se dobijo nove vem da od EBC, verjetno tudi od kakšnega drugega proizvajalca. Za disk pa nisem prepričan, načeloma imajo tudi raznorazni italjanski mopedi enake diske, mogoče se v IT dobi novega?
mtl_slo
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe Apr 29, 2016 11:09 am

Re: BT 50 - nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a mtl_slo »

Še eno vprašanje bi imel.
Je razlika med BT50S in Bt50N samo v spojlerjih in športni balanci ali so še kakšne druge razlike?
Konkretno me zanima ali recimo spojlerji (vključno prednjim blatnikom) pašejo križem kražem ali so potrebne prilagoditve?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: BT 50 - nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

mtl_slo napisal/-a:Še eno vprašanje bi imel.
Je razlika med BT50S in Bt50N samo v spojlerjih in športni balanci ali so še kakšne druge razlike?
Konkretno me zanima ali recimo spojlerji (vključno prednjim blatnikom) pašejo križem kražem ali so potrebne prilagoditve?
vse plastike so drugačne pri N verziji(tudi maska), nevem pa če paše od S mogoče so samo določeni nosilčki drugačni
Odgovori