električna napeljava (tomos BT)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
simla
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 8:53 pm
Kraj: Bloska planota

električna napeljava (tomos BT)

Odgovor Napisal/-a simla »

Pozdravljeni,

imam en problem pri napeljavi štroma pri bt-ju. Notri imam elektriko od apn z notranjo tuljavo. Zanima me kam se priklopi črn kabel ki pride iz elektrike. Po shemi(bt, atx elektrika) je narisano da gre na zunanjo tuljavo.
shema bt
shema bt
Nevem pa kam točno se jo pritrdi.?
slika
slika
oziroma če je to sploh potrebno.

Še eno vprašanje se pojavi na zadnjem koncu, pri kablih kjer so povezani zadnji smerniki, stop stikalo in luč, mi ostanejo še 3 kabli, ki pa nevem kam bi jih dal. Za rjavo vem da je masa. Kam pa gresta rdeča in bela?
IMG_4595.JPG
Naj povem, da mi zaenkrat brez teh priklopov dela sprednja luč in vsi štirje smerniki.
Hvala za pomoč. ;)
Lep pozdrav
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: električna napeljava (tomos BT)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Črno žico ki pride s plošče skozi blok ven se veže na stikalo za izklop motorja, nevem kako imaš sedaj to narejeno, če lahko izklapljaš motor?
APN4M 83'
simla
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 13, 2010 8:53 pm
Kraj: Bloska planota

Re: električna napeljava (tomos BT)

Odgovor Napisal/-a simla »

Berty napisal/-a:Črno žico ki pride s plošče skozi blok ven se veže na stikalo za izklop motorja, nevem kako imaš sedaj to narejeno, če lahko izklapljaš motor?
Seveda motorja ne morem izklopit. Problem je v tem da ne vidim nikjer priklopa, kjer se spajata kabla. ;)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: električna napeljava (tomos BT)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Potegneš eno svojo črno žico do stikala na bilanci, spodaj pa daš eno vrstno sponko (tisto čokoladko belo) pa je :D
APN4M 83'
Odgovori