Automatic A3 obasno težko vže

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Automatic A3 obasno težko vže

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Lani sem potegni liz kleti starega automatika. Razstavil v prafaktorje, speskal in pobarval okvir, razdrl motor, novi ležaji, semeringi, batni obročki, spravil nazaj v original formo.... Tekel kot urca :D
Letos opažam, da po daljši vožnji, ko se ohladi, težko vžge. Ko vžge, kadi kot stara lokomotiva (kratek čas). Na začetku vožnje tudi nima prave moči, po par 100m pa začne laufat normalno. Mešanica OK. Pregledam svečko, mastna. Pri krajših vožnjah te težave ni. Probam vse živo, tudi očistim (skurim) izpuh. Stanje se izboljša, a ne za dolgo. Pozabil sem povedat, da tudi iz izpuha (pretirano) kaplja olje, čeprav je mešanica okrog 2,5%.
Za vsak slučaj preverim še olje v menjalniku in tam ga manjka cca 0,5 dcl :o Nikjer (razen na koncu izpuha) nobene sledi o kapljanju olja. Torej bo potrebno razdret sklopko in menjat semering na gredi.
Preden se lotim, še vaše mnenje in izkušnje. Motor namreč, ko se segreje, po par 100m vožnje deluje čisto normalno, nobenih simptomov po okvarjenem semeringu. Pri okvarjenem semeringu bi po moje kompresija morala uhajat v menjalnik, pri vsisu pa bi moralo biti skozi uplinjač bistveno manj upora, kot pri semeringu, zato ne bi smelo sestati ATF v karter :?:
No vsekakor bom moral podret menjalnik in menjat semering, da izločim še to.
Pa še zadnje vprašanje. Nekje na drugem forumu sem prebral precej kregarije, kako obrniti semering. Eni trdijo, da moraš en semering obrniti narobe, drugi, da je to bila tovarniška napaka pri montaži :idea: Kje je tukaj resnica???
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Automatic A3 obasno težko vže

Odgovor Napisal/-a A5f »

Verjetno te res muči semering na ojnici, ali pa olje s katerim delaš mešanico druga ne more biti. Odprl sem že veliko A3 mašin in še vedno so bili semeringi obrnjeni prav (s fedrco proti ojnici)
Odgovori