Colibri ne vžge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ciklon
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 2:46 pm

Colibri ne vžge

Odgovor Napisal/-a ciklon »

Zdravo,
moj tomos colibri noče vžgati. Po menjavi svečke in nastavitvi predvžiga ima iskro (malo bolj slabo). Ko motor vžigam se ene trikrat zavrti (zaropota) potem pa crkne. Svečka je mokra. Kaj bi lahko bilo?

Še eno vprašanje. Iz tuljave prideta še dve žici črna in rumena. A mora biti črna nujno na masi za vžig?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Colibri ne vžge

Odgovor Napisal/-a A5f »

če daš črno na maso sploh ne bo iskre tako ugašaš motor, da daš črno na maso (preko stikala) rumen je štrom za luči.
poskusi še očištiti platine in nastaviti razmak
ciklon
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 2:46 pm

Re: Colibri ne vžge

Odgovor Napisal/-a ciklon »

platine so bile očiščene, razmak pa sem nastavil z listkom. platine se razmaknejo 1,5 mm pred ZMT.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Colibri ne vžge

Odgovor Napisal/-a macula »

Novo svečko si probal? Velikokrat se mi je zgodilo, da je iskra bila, pa motor ni vžgal, ko sem zmontiral novo svečo, je bila iskra opazno močnejša ter moped je vžgal.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
minmej
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Feb 11, 2016 3:24 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Colibri ne vžge

Odgovor Napisal/-a minmej »

Jaz sem imel podoben problem, svečka je bila stalno mokra. Problem je bil v semeringu, kateri je puščal in vlekel olje iz menjalnika h gredi.
Poglej ali je svečka mokra od benze ali od olja.
Odgovori