Dize za BT

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Dize za BT

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

zdravo

imam apna z bt cilindrom brušen na 42.5 in bing 18, problem pa je da mi ga zaliva tako da če je pipca do konca odprta ga zamori..kolikšno priporočate glavno in spodnjo dizo ? kakšno galvno dizo imam nevem ker je tako obrabljena da se nevidi številke..
Ali je tista glavna diza ko je nastavljiva bolša od dize 35 ?

hvala
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Dize za BT

Odgovor Napisal/-a Pich »

Radič123 napisal/-a:zdravo

imam apna z bt cilindrom brušen na 42.5 in bing 18, problem pa je da mi ga zaliva tako da če je pipca do konca odprta ga zamori..kolikšno priporočate glavno in spodnjo dizo ? kakšno galvno dizo imam nevem ker je tako obrabljena da se nevidi številke..
Ali je tista glavna diza ko je nastavljiva bolša od dize 35 ?

hvala
Spodnja diza je glavna diza. Kaj ti motor sploh dela? Moooo, moooo ali trokira?
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Dize za BT

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

motor dela če odprem bencin pa potem takoj nazaj zaprem..tako normalno dela dokler ne zamnka bencina.. oziroma dela tako da se lahko peljem s polovičnim gasom če imam na polovico odprto pipico..če dam do konca gas pa dela mooo..trokira ne..
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Dize za BT

Odgovor Napisal/-a Pich »

Radič123 napisal/-a:motor dela če odprem bencin pa potem takoj nazaj zaprem..tako normalno dela dokler ne zamnka bencina.. oziroma dela tako da se lahko peljem s polovičnim gasom če imam na polovico odprto pipico..če dam do konca gas pa dela mooo..trokira ne..
Mooo pomeni preveč zraka. Malo ga moraš zafiltrirati.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Dize za BT

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Radič123 napisal/-a:motor dela če odprem bencin pa potem takoj nazaj zaprem..tako normalno dela dokler ne zamnka bencina.. oziroma dela tako da se lahko peljem s polovičnim gasom če imam na polovico odprto pipico..če dam do konca gas pa dela mooo..trokira ne..
in če pustiš odprto pipco ne dela ? kaj ugasne ?
mogoče ti plovčk ne zapira
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Dize za BT

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

pod zaprto pipco dela pod štantgasom ene 20s normalno in lepe obrate ma..ko se pa pipco odpre pa ga začne zalivat in kr mooo dela in potem vgasne..če odprem pipco ko je vgašen motor mi kr ven teče bencin iz frgazerja..tak da nevem če je to plovček al kaj bi lahk blo ?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Dize za BT

Odgovor Napisal/-a Pich »

Radič123 napisal/-a:pod zaprto pipco dela pod štantgasom ene 20s normalno in lepe obrate ma..ko se pa pipco odpre pa ga začne zalivat in kr mooo dela in potem vgasne..če odprem pipco ko je vgašen motor mi kr ven teče bencin iz frgazerja..tak da nevem če je to plovček al kaj bi lahk blo ?
Plovec ti ne zapira dovoda za bencin. Podri spodnji del uplinjača in očisti iglo plovca in ležišče igle. Lahko tudi, da plovec ni na svojem mestu.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Dize za BT

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

ok hvala bom probal
Odgovori