Velikost uplinjača

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Mopedist.sem
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 3:05 pm

Velikost uplinjača

Odgovor Napisal/-a Mopedist.sem »

zdrvao
Na mojem mopedu imam bing 12, premer cilindra je 42, velikokrat slišim da dajo večji uplinjač gor, češ da je ta premajhen, imam dizo 70 gor in spodnjo dizo sem dal malo povrtano gor pa mi motor precej zaliva, problem sem rešil, ampak še vedno ne razumem, kako enim ne zaliva z bingom 18 in z podobnimi uplinjči pri isti velikosti cilindra, vprašal pa bi tudi, zakaj ne dajo samo spodnjo dizo prevrtat, namesto da kupujejo drage večje uplinjače,..
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Velikost uplinjača

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ni fora večjega vplinjača to, da motor dobi več bencina- to bi komot rešil z večjo dizo.
Glavna prednost je, da ima večji vplinjač manj upora in zato ima motor potem več moči. Razmerje med zrakom in bencinom pa mora ostat enako.
Mopedist.sem
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 3:05 pm

Re: Velikost uplinjača

Odgovor Napisal/-a Mopedist.sem »

ro-bi napisal/-a:Ni fora večjega vplinjača to, da motor dobi več bencina- to bi komot rešil z večjo dizo.
Glavna prednost je, da ima večji vplinjač manj upora in zato ima motor potem več moči. Razmerje med zrakom in bencinom pa mora ostat enako.
potem če bi dal večji uplinjač bi bol šlo in isto bencina pokurilo, če sem prav razumel
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Velikost uplinjača

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Mopedist.sem napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Ni fora večjega vplinjača to, da motor dobi več bencina- to bi komot rešil z večjo dizo.
Glavna prednost je, da ima večji vplinjač manj upora in zato ima motor potem več moči. Razmerje med zrakom in bencinom pa mora ostat enako.
potem če bi dal večji uplinjač bi bol šlo in isto bencina pokurilo, če sem prav razumel
ostalo bi isto razmerje. ampak se obe količini se pravi goriva in zraka povečata
tomos 4 life
Mopedist.sem
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 3:05 pm

Re: Velikost uplinjača

Odgovor Napisal/-a Mopedist.sem »

torej bi bingu 12 dal prevrtano spodnjo dizo in vrgel filter zraka ven, pa bi se obe količini povečali, al kako ?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Velikost uplinjača

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Mopedist.sem napisal/-a:torej bi bingu 12 dal prevrtano spodnjo dizo in vrgel filter zraka ven, pa bi se obe količini povečali, al kako ?
do neke mere ... še vedno bo pa 12mm luknja na vplinjaču ... mislim pa da je pich napisal da diza 70 in brez filtra deluje optimalno na njegovi .. prevrtane dize ne boš nikoli nastavil kot je treba ;)
Mopedist.sem
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 3:05 pm

Re: Velikost uplinjača

Odgovor Napisal/-a Mopedist.sem »

hvala za odgovore
Odgovori