TOMOS A3 brez moči

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
matickk
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Apr 07, 2016 9:11 pm

TOMOS A3 brez moči

Odgovor Napisal/-a matickk »

zdravo,

pred kratkim sem usposobil tomos a3, ki je sameval zunaj za hišo prib. 4 leta (letnik 1988) . Ko sem začel z čiščenjem je bilo prvo kar se je opazilo vdor vode (vlage ) v cilinder in posledično je vse prekrila rja... to se je še dalo nekako rešiti z WD in brus papirjem ter ure in ure čiščenja .. motor ni nič predelan, razen resonančnega izpuha, in pa L bata ki je bil drejan ( cilinder pripada tomosu a5 in zarad lamelnih ventil je bilo potrebno na batu zdrejati puše kot je na orginalnemu.. vse lepo). fargazar dellorto 12, navaden filter.. menjane so tudi vse dihtange,lameln ventili in olje (aft matic dx 3).

Minilo je kar nekaj časa da sem ga usposobu tok da je užgau, je pa nastav problem k ga neznam rešet,.. motor nima nobene moči.. ko vžgem, dam gas , prešalta nato pa mu moč pojenja in tud crkne.. če grem navzdov, traja kakih 100 m d dobi na moči pa pospeš, ko pa se peljem po ravnini se pa skos 5 na uro pele, in iz 1, tako jv 2 šalta pol pa nikamor negre.. v najbolšem primeru spet crkne :evil: .

Zdj mam namen še semering pa štrom pogledat podrobneje...

kaj .bi .to .lahk .blo? :?: :?

aia, pa šaltar sm že 3x pregledu , vse lepo in prav notr..

prosmmm za kašn odgovor :!:
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: TOMOS A3 brez moči

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

Pobrusi cilinder daj mu nov bat spuci fergazr in avspuh prever strom zameni lezaje in serminge preveri blajrco stvar ti bo 1000% delala kot mora ;) lp
matickk
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Apr 07, 2016 9:11 pm

Re: TOMOS A3 brez moči

Odgovor Napisal/-a matickk »

cilinder je ze pobrusen, bat je nov, fargazar spucan, avspuh spucan... edino strom se ni 100% nastelan , vrjetn ose tukj skriva ta hudič ki pokvari vso stvar, kupljena tudi nova svečka in semeringe ki komaj čakajo da jih zamenjam :D .. hwala za odgovor ;)
matickk
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Apr 07, 2016 9:11 pm

Re: TOMOS A3 brez moči

Odgovor Napisal/-a matickk »

problem najden, slabo pritrjen semerig... :)
Odgovori