Ugašanje pod štantgasom

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Ugašanje pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

Zdravo

Mi lahko kdo pove kaj bi bilo narobe in sicer imam 14tl in užiga mi hladen vedno iz prve lepo dela in vse.. ko pa se malo segreje po naprimer pol minute al pa tudi po daljši vožnji pa se mi kar ugaša če odneham gas..vozi se drugače normalno in vse,samo gasa morm na ročki skos malo dodajat..včasih ga je tudi tako že zamorilo da sem imel do konca gas pa je glih toliko bilo da je motor delau se je skoraj ugasnil..potem pa je za kake 10s spet dobil moč in je normalo delal..

hvala že vnaprej

lp
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Ugašanje pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a franc »

"Fouš luft" ?
Nekje ti nekaj pušča (semering, tesnilo... ) . Pri meni je imel za 1/2 bucike lufta na spoju blokov, pa je imel iste probleme (ni rečeno da je pri tebi isti problem) .
lp
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Ugašanje pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

a je možno da bi bilo krivo to kr imam gor lipnika ker pa ni pasal sem naredil koleno da ga lahko gor dau..zdaj pa nevem ker mi nek okoli izpuha teče takšno olje vrjetno pušča malo poleg vijaka kjer je pritrjeno koleno na cilinder vendar se dosti pozna sam mi spodaj naredi za kakšne 3 dni vožnje čisto črno mašino.

Samo nevem če bi zaradi tega morilo tako motor..je tudi možno da je potrebno elektriko naštelati al kaj podobnega, svečka sem danes zamenjal vendar še kr isto
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Ugašanje pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a franc »

Izpuh kaj bistveno na to ne vpliva.
ČE ti "ostaja" toliko olja je še kaj drugega narobe ( "premočna" mešanica, slabo nastavljen vžig, napačna svečka, prevelika diza, položaj igle... ) .
lp
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Ugašanje pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

Mešanico delam 1dl na 5l pa ponavadi še kako kapljo zram,svečka je nova,položaj igle sproban na vseh 4 možnih nastavitvah ampak je na drugih še slabše,dize nisem menjal pa je včasih delal z isto dizo normalno notr je 64..tako da ostaja opcija da je elektrika kaj razštelana kar je možno glede na to da je motor skoraj 2 leti stal
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Ugašanje pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Radič123 napisal/-a:Mešanico delam 1dl na 5l pa ponavadi še kako kapljo zram,svečka je nova,položaj igle sproban na vseh 4 možnih nastavitvah ampak je na drugih še slabše,dize nisem menjal pa je včasih delal z isto dizo normalno notr je 64..tako da ostaja opcija da je elektrika kaj razštelana kar je možno glede na to da je motor skoraj 2 leti stal
prej se ti naredi usedlina v fergazerju pa zabije dizo kot pa da se ti elektrika razštela sama od sebe ... sčisti oz zamenjaj filter in očisti fergazer ter spihaj dizo na kompresor
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Ugašanje pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

bom kr poiskusil z menjavo celega fergazerja da vidim če je sploh problem v njem..sicer pa zdajle v kratkem pride 5. brzina in bom dau celo mašino narazen vse prpucal zamenjal dihtunge itd pa da vidmo če bo delal
Odgovori