A35 tezava z speljevanjem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
blaz97
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: So Maj 09, 2015 9:51 pm

A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a blaz97 »

Na a35 sem naredil generalno. Zamenjal sem vse lezaje, semeringe, sklopko in bat. Danes sem masino zalavfal in deluje odlicno. Imam pa tezavo ko se na motor vsedem in se hocem odpeljat. Motor zacne speljevati nato pa ga zamori. Vcasih spleje in naredi nekaj metrov nato pa ga zamori. V menjalnik sem nalil olje atf. Ce motor lavfa na stenderju se normalno zvrti.
Kaj bi lahko bil vzrok? Sumim olje..
matickk
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Apr 07, 2016 9:11 pm

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a matickk »

imam enak problem na a3, cakam odgovor od kakega junaka ! :D
blaz97
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: So Maj 09, 2015 9:51 pm

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a blaz97 »

Tudi jaz se nisem resil problema. Po mojem bo nekaj v zvezi z oljem, saj sem ze pred generalko na masini zamenjal olje in vlil notri atf in mi je delal isto. Bom med prvim majem zrihtal :-)
matickk
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Apr 07, 2016 9:11 pm

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a matickk »

Dihtange so uredu?
Vretn je nekje luft
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a Pich »

Če motor zamori, ko ga obremeniš, potem je kriv uplinjač ( preveč bencina ).
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
blaz97
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: So Maj 09, 2015 9:51 pm

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a blaz97 »

Dihtunge so OK so vse nove, prav tako semeringi.
Možno da je kej na vplinjaču. Mislm da je ferg 14/12 dellorto diza pa nevem kera je noter. Ve kdo kok je v originalu?

Motor je stal nekaj let. Zelo hitro sem ga usposobil in se z njim peljal nekaj kilometrov in je vse delalo bp. Nato sem zamenjal olje in vlil noter atf. Zakurblam in probam it en krog. Motor ni povleku nikamor in ga je takoj zamoril. To vse je blo pred generalko.
Nato sem naredu generalko in spet nalil isti atf notri. Fergazer je isti. Pod standgasom lavfa odlicno in tud na stenderju ko dodam gas se lepo zvrti. Ko speljem motor doseze 10-20kmh pol ga pa zmanjka.

Bom se vse enkrat pregledal pa za foro vlil noter en olje za avto ce bo kej drgač. Bom pa pogledal tudi ferg.
matickk
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Apr 07, 2016 9:11 pm

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a matickk »

orginal diza je 51

Kr obdrz atf olje, ker je namenjen za avtomatike, avtomobilski olje mej pa za avto..

si preprican da si semeringe pravilno obrnu?
matickk
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Apr 07, 2016 9:11 pm

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a matickk »

Pich napisal/-a:Če motor zamori, ko ga obremeniš, potem je kriv uplinjač ( preveč bencina ).
lahko je preveč bencina, lahko je pa preveč zraka.
blaz97
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: So Maj 09, 2015 9:51 pm

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a blaz97 »

Semeringi so pravilno obrnejni in so novi. Bom se poigral z nastavitvami fergazerja, saj je bil ob prvem vziganju grobo nastavljen z malce visjim standgasom. Bom med prvim majem zrihtal da grem lahko registrirat.
blaz97
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: So Maj 09, 2015 9:51 pm

Re: A35 tezava z speljevanjem

Odgovor Napisal/-a blaz97 »

Evo sem se 2 dni mal spilov s fergazerjem pa ni nic boljse. Pod standgasom se vedno lepo lavfa in na stenderju se zvrti ce dodajam gas enakomerno, ce pa na hitro obrnem plin ga pa zacne dusiti. Sem probal tudi en drug ferg pa je blo se slabse. Probal sem tudi vecjo in manjso dizo, lavfat z filtrom in brez pa mi se zmeri ne rata.
Zamenjal sem tudi olje in vlil not 10w40 in nima nobenga vpliva.
A je mozno da je prisoten nek odpor na sklopki ki ne pusti da bi se masina zvrtela in zacela vlect? Sklopki sta obe novi.
Ce ima kdo se ksno idejo kr z besedo na dan :)
Odgovori