Cilinder....

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a apn4m »

ro-bi napisal/-a:Cilinder z 2 desetinki lufta bo delal skoraj normalno ;)
Sem sprobal na yamahi DT 0,5mm!!! lufta in je nekaj dni šlo bp.

Nekaj dni...? :lol:
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

On je napisal, da na dve desetinki morda sploh ne užge, jaz pa sem napisal, da se je fant na pol milimetra celo nekaj časa vozil. Kaj tu ni jasno?
Nisem bil pa jaz kriv za tisto toleranco. Jaz sem jim rekel 5 stotink, pa je tisti, ki je delal, naredil 5 desetink in ko sem videl, me je skoraj kap. Pa so vztrajali, da sestavim.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a si_me »

ro-bi napisal/-a:Cilinder z 2 desetinki lufta bo delal skoraj normalno ;)
Sem sprobal na yamahi DT 0,5mm!!! lufta in je nekaj dni šlo bp.
Peljal sem na cilinder, za katerega se je pozneje izkazalo da je obrabljen 1 desetinko pa ni šlo dobro najmanjši klanci delajo že probleme, kje so še 2 desetinke... Poudarjam govorimo izključno o Tomos cilindrih.
Mimogrede, vsak motor ima predpisano zračnost med cilindrom in batom za Tomosa je nekje 0,05 0,06 ali pa 0,07 odvisno zakaj se bo motor uporabljalo, zaradi mene pa lahko vozite tudi na stare cilindre obrabljene v več desetinkah in vžigate na poriv, če vam tako paše samo da dela...
Primerjanje dveh mašin popolnoma različnih karakteristik z vodnim in zračnim hlajenjem minarelli am6 in pa tomos mašine je pa kot mešanje jabolk in hrušk pa brez zamere.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Si-me pridi na dirke tribrzincev pogledat kako gre trojka z 0.25mm zračnosti v breg. Ali pa še bolje mej jaj.. in nardi motor in se pomeri z nami, pol boš pa lohk govoril in pisal če ti bo še kaj poguma ostalo.
LP
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a si_me »

si_me napisal/-a:Govorimo za tovarniške Tomose.
Zadnjič napisano v objavi.
Glede sestavljanja takega motorja, pa žal ni dovolj časa, že tako obnavljam motor 3 leta, pa je časovno manj zahtevno. Pa tudi finance gredo žal v druge stvari meni v življenju bolj pomembne, kot je moped. Marsikdo, ki sestavlja D6 dobro ve kakšen strošek to predstavlja, brez svojega dela in časa, ki ga je vložil.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

si_me napisal/-a:
si_me napisal/-a:Govorimo za tovarniške Tomose.
Zadnjič napisano v objavi.
Glede sestavljanja takega motorja, pa žal ni dovolj časa, že tako obnavljam motor 3 leta, pa je časovno manj zahtevno. Pa tudi finance gredo žal v druge stvari meni v življenju bolj pomembne, kot je moped. Marsikdo, ki sestavlja D6 dobro ve kakšen strošek to predstavlja, brez svojega dela in časa, ki ga je vložil.
Kjer je volja je tudi pot.
Če bi vsi razmišljali kot ti, se nikjer nebi nič dogjalo, je pa res, da se dogaja bolj malo.
LP
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

se pravi zakaj zgubi slc ali pa bt čez čas moč ko se segreje?? pregret cilinder?
tomos 4 life
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomostuner napisal/-a:se pravi zakaj zgubi slc ali pa bt čez čas moč ko se segreje?? pregret cilinder?
Za to, k nimaš taprave dize!!!!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Cilinder....

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

lojze-si napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:se pravi zakaj zgubi slc ali pa bt čez čas moč ko se segreje?? pregret cilinder?
Za to, k nimaš taprave dize!!!!
če je 92 premajhna :P al kaj svečka je lepe barve
tomos 4 life
Odgovori