obnova a35 masine

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

Torej...kupil sem a5 motor z hin gredjo..masino sem razstavil popolnoma..lagere,gred itd..ven.. doma ze imam novo 12 sorno gred in nove lagere ter semeringe.. Prvic bom dajal masino sam skup,da se se 1 poglavje vec naucim.. Torej:

kako spravit lagere in gred v blok brez kake uporabe kladiva? :D
Sam se razmisljal,da bi bloke segrel,lagere pa dal v zmrzovalnik..in potem bi to moralo skup lepo it :D tak da prosim tisti ko mate vec izkusenj z sestavljanjem masin,da se razpisete :D Lp
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

ja najlažje in tudi edino pravilno je da narediš ugradnjo ležajev po postopku toplo/hladno.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

ok,torej moja teorija drzi :)
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a prlek »

ERVIN napisal/-a:ok,torej moja teorija drzi :)
Lezaje daj lepo v zmrzovalnik za kako uro in tik preden bos vstavljal lezaje jih daj ven. Vzemi gedoro take velikosti, da se bo prilegala tocno po zunanjem obrocu lezaja. Lezisce lezaja enakomerno okrog segrej in potem hitro vstavljaj lezaj dokler se so mrzli lezaji in topel blok. Tolci z plasticnim kladivom. Pazi, da bo lezaj sel noter z vseh strani enakomerno. Ko dobis prakso je to cist normalna in varna metoda vstavljanja lezaja. Tudi brez brenerja ali zmrzovalnika. Nimajo v vseh delavnicah posebne priprave ali prese za lezaje.
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

hvala,kako pa je potem z gredjo? kako jo spravit v bloke?
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

prlek napisal/-a:
ERVIN napisal/-a:ok,torej moja teorija drzi :)
Lezaje daj lepo v zmrzovalnik za kako uro in tik preden bos vstavljal lezaje jih daj ven. Vzemi gedoro take velikosti, da se bo prilegala tocno po zunanjem obrocu lezaja. Lezisce lezaja enakomerno okrog segrej in potem hitro vstavljaj lezaj dokler se so mrzli lezaji in topel blok. Tolci z plasticnim kladivom. Pazi, da bo lezaj sel noter z vseh strani enakomerno. Ko dobis prakso je to cist normalna in varna metoda vstavljanja lezaja. Tudi brez brenerja ali zmrzovalnika. Nimajo v vseh delavnicah posebne priprave ali prese za lezaje.
ni treba za 1 uro lahko je že kr 15 min. zadost
tomos 4 life
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a Starie »

ERVIN napisal/-a:hvala,kako pa je potem z gredjo? kako jo spravit v bloke?
Polovički blokov nastaviš na gred in na roko stisneš skupaj. Pa ne sme bit postrani.
Potem zvrni na eno stran, na en lesen delovni pult z luknjo, v katero daš del gredi ki štrli iz bloka. Nato enakomerno po bloku okrog in okrog gredi tolčeš. Uporabi kakšen majhen lesen kvadrat - iz ploha in po njem tolči

Pomembno je, da tolčeš enakomerno okrog, da gre naravnost gred noter.
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

hvala :D
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

ma kdo izkusnje z gredmi iz obnovi-si? kupil sem novo gred ,na ojnici pa pise motocross :D pa tole modro od vrocine ko se pozna gor,me zanima ce lahko vpliva na kaj?
Priponke
image.jpeg
image.jpeg
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: obnova a35 masine

Odgovor Napisal/-a prlek »

Zakaj nisi sel v kaki velo in si kupil cm gred z ckr ojnico, ce se dobi. Zdaj mas srbske polovicke oz. gred. Mogoce bo vredu, samo tolko pa ziher ne kot z cm iz velota al kake druge trgovine.
Odgovori