Sirena

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Sirena

Odgovor Napisal/-a mirank »

Zdravo.

Naj povem, da sem pred tremi leti in pol kupil novega Tomos Alpino. Do sedaj sem naredil 4500km v vseh vremenskih razmerah in nisem imel nikakršnih težav, razen sirene. Uporabljal je nisem skoraj nikoli, enkrat pa sem opazil da ne trobi več. Najprej sem preveril ali pride elektrika do sirene in pride, ko pritisnem na stikalo. zato sem mislil da je šla sirena po gobe in sem kupil novo - kromirano. Pri menjavi sem opazil, da je na stari sireni še en vmesnik, menda je to nekakšen regulator napetosti. Nanj sta bili priključeni dve žici in iz tega na sireno. Ker se mi žici nista dali lepo sneti, sem odtrgal, poškodoval ta vmesnik in zato priključil ti dve žički direktno na sireno. Hupa mi ni delala. Potem sem kupil še eno na bolhi.com, staro, črno in original od nekega Tomosa, nanjo nataknil ti dve žički in spet ne deluje. Ta stara sirena ima dva kontakta, kot nova in iz nje še ena rjava žica s katero nisem vedel kaj naj počnem. Potem sem odmontiral staro sireno, ker sem na novi opazil en vijak za regulacijo nečesa. S tem sem lahko nastavil, da mi je sireno malo potreslo in res zelo potihem zabrnelo. To je bilo vse, kar sem dosegel. S tem se je potrdilo moje mnenje, da je do sirene vse ok.

Zdaj bi prosil za pomoč, kaj naj naredim da bo delalo? Doma imam novo hupo, a brez nekega regulatorja, ki je bil pri originalu zraven in še staro sireno, iz katere visi dodatno še ena rjava žica. Naj kupim še ta regulator, se ga da dobiti, čemu sploh služi, bi morala sirena delovati tudi brez tega. Stari Tomosi so imeli dve žici direktno na sireno, je res? Je možno da ne deluje zaradi česarkoli drugega, čeprav elektrika pride do sirene, je pomembno, kako sta žički obrnjeni ali je vseno? Vem, lahko ga peljem na servis, ampak prej bi poizkusil sam odpraviti to težavo, ker mislim da je ena malenkost. Če je kdo blizu Kranja in misli, da lahko popravi, se lahko oglasim.

Hvala za pomoč!

LP, Miran
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tisto rabljeno črno sireno ki si kupil si probal priklopit brez karokoli drugega zravn ?
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a si_me »

Mogoče so kontakti v stikalu za trobljo oksidirali, al pa je kaka nečistoča prišla vmes, pa potem slabše prevaja?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

aja pa kako si meril če je napajanje na sireni ?
ker stikalo za sireno vklaplja maso na sireno :!:
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a mirank »

@automatic_7
Ja tisto črno in tudi novo, sem priklopil brez česarkoli. Zdaj ko imam priklopljeno črno in če pritisnem na stikalo za sireno, mi luči močno mrknejo, skoraj ugasnejo. Zakaj pride do tega?

@si_me
Če misliš to stikalo na balanci, potem mislim da ni težava tu, ker ko pritisnem se posveti lučka v izvijaču za testiranje. Zdaj ko imam pa priklopljeno staro sireno, mi pa luči ugašajo, če pritisnem. Torej je stikalo vredu. Je res?

@automatic_7
Pomeril sem na žici, ki pride do sirene. S tistim malim izvijačem, iz katerega je žica in na koncu krokodilček - tester. Krokodilček sem dal na maso, konec izvijača pa na to žico in pritisnil na stikalo in je posvetila žarnica v izvijaču. Saj posvetiti mora tako ena, druga je najbrž samo masa.
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a strmec »

Na tanovih sirenah se nastavlja membrana ven gleda nek črn čep ga odstranič in naštelaš z izvijačem da lepo trobi.
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a strmec »

Eko še slika
Priponke
IMG_20150929_151503[1].jpg
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ali ima tvoj moped + in - ali izmenicno?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

mirank napisal/-a:@automatic_7
Ja tisto črno in tudi novo, sem priklopil brez česarkoli. Zdaj ko imam priklopljeno črno in če pritisnem na stikalo za sireno, mi luči močno mrknejo, skoraj ugasnejo. Zakaj pride do tega?
A se sirena takrat oglasi? ker meni tudi ko je moped na minimum in vklopim sireno luči malo mrknejo
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Sirena

Odgovor Napisal/-a strmec »

ro-bi napisal/-a:Ali ima tvoj moped + in - ali izmenicno?

jaz imam iz akumulatorja vezano tko da ma enosmerno
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
Odgovori